Domácí nedělní zápas 5. kola Pražské teplárenské byl soubojem o 2. místo v tabulce a tak od začátku hra obou týmů odpovídala důležitosti tohoto utkání.

Hrál se rychlý a pohledný fotbal s mnoha pěknými akcemi, kdy po jedné z nich v 15. minutě skóroval náš David Hruška a vedli jsme 1:0. V té době jsme měli herní převahu a další branka do sítě soupeře visela na vlásku. Ale v 29. minutě přišla první velká chyba, po které Votava nedovoleně zastavil hostujícího hráče v pokutovém území a píšťalka rozhodčího nezůstala němá. Pokutový kop a vyloučení! Hosté srovnali na 1:1. Po oslabení se naše mužstvo musele vyrovnávat s novým poměrem sil na hřišti a po další naší zbytečné chybě, kdy jsme připravili soupeři gólovou šanci, jsme inkasovali druhou branku.

Po přestávce se čekalo, že Královice využijí našeho oslabení, ale na hřišti to nebylo znát. Třeboradice aktivní hrou začali soupeře přehrávat. Přišlo i několik brankových příležitostí, které jsme nevyužili. Naši hráči si sáhli na samé dno sil a dokázali, že i v oslabení,se dá hrát proti kvalitnímu soupeři útočný fotbal. Taktika hostů byla jasná, čekat na chyby. A ty opět přišly. Za stavu 1:3 jsme se opět dostali do hry, kdy Junek po kombinaci s Jandou snížil na 2:3. Dál jsme tlačili soupeře před jeho branku, ale nebylo nám přáno. Hra na samé hraně rizika vyrovnání nepřinesla. Naopak jsme inkasovali 2 branky. V závěru upravil Jedlička /foto/ na konečných 3:5.

Vývoj zápasu samozřejmě ovlivnilo brzké vyloučení, ale i naše školácké chyby, které pomohly soupeři k navyšování skóré. A nebýt výborného výkonu brankáře Horejše, mohlo být i vyšší. Jinak naši hráči zaslouží velké uznání, že zápas „nezabalili“ a snažili se zvrátit výsledek do poslední minuty.

branky: 15. Hruška, 67. Junek, 90. Jedlička

Sestava našeho mužstva:

Horejš – Hruška, Červenka, Votava, Farkaš – Viktorin, P. Janda, Trnka (69. Čáp), Grznár – Junek, Jedlička.

100 diváků

Číst článek na fotbalpraha.cz