V 9. kole nás v sobotu nečekal snadný úkol – ABC Braník, jako nováček soutěže patří v letošní soutěži k těm lepším mužstvům. Odveta za finále Pražského poháru nám nevyšla, tak jak by jsme si ji představovali. Odvážíme si jeden bod a je otázkou, zda jsme ztratili nebo získali.

Začátek zápasu byl v režii Braníka. Už v 6. minutě po špatné rozehrávce ve středu hřiště, se před naší branku dostal osamocený domácí hráč a brankář Horejš v trestném uzemí domácího útočníka nedovoleně zastavil. Nařizený pokutový kop náš brankář zneškodnil. To byl signál pro naše mužstvo, aby začalo hrát opět svoji hru. Po povedené kombinaci a přesném centru Trnky, Junek hlavou dává úvodní branku utkání. V tu chvíli jsme domácí přehravali a vytvořili jsme si i několik nadějných příležitostí. Ale zase přišla chyba v obranné činnosti a znovu penalta. Druhou již Hory nechytil a bylo srovnáno na 1:1. Domácí to povzbudilo a výsledkem byla v 39. minutě jimi vstřelená branka. V polovině zápasu se odcházelo do šaten za stavu 2:1 pro Braník.

Druhou polovinu jsme začali již tradičně naším náporem a soupeře jsme pomalu nepustili za naší polovinu. Přišli i gólové šance, ale poměnili jsme pouze jedinou. Petr Junek v 62. minutě střílí svoji dvanáctou branku sezóny a vyrovnává na 2:2. Dále jsme se pokoušeli zdolat branku soupeře, ale s neúspěchem. Za zmínku stojí pokus Junka, kdy jeho střela, po perfektním zpracování, jen o pár centimetrů minula levý horní roh branky soupeře. V závěru, kdy jsme chtěli strhnout vitězství na naši stranu, se dostal ke slovu i Braník, ale naše obrana s brankářem a i s trochou štěstí vše vyřešila.

Zápas skončil dělbou bodů a tím nám vedoucí Kopanina odskočila na 5 bodů. Nic není ztraceno, musíme bojovat dál a soustředit se hlavně na další domácí zápas se Zličínem, který jistě nebude patřit k těm jednoduchým. Výkop je 25.10. 2015 od 14:30 v Třeboradicích.

branky: 8. Junek, 62. Junek

Sestava našeho mužstva:

Horejš – Hruška, Červenka, Čáp, Voldřich (18. Farkaš) – Viktorin, Janda, Trnka (76. Kyncl), Grznár – Junek, Slavík (67. Jedlička)

70 diváků

Číst článek na fotbalpraha.cz