V těžké situaci bylo Béčko před středeční předehrávkou 11.kola 1.B třídy. Díky zdravotním problémům a souběžně hranému pohárovém zápasu Áčka se nás sešlo tak tak alespoň 11. To Háje na tom byli o poznání lépe, přijeli dle vyjádření vlastním hráčů s celkem 8 lidmi, kteří se pak přesunovali na odpolední zápas jejich Áčka. Na hřišti to ale, možná trochu překvapivě, nebylo vůbec znát.

V prvním poločase to byl vyrovnaný souboj bez větších šancí. Více ze hry jsme ale měli přeci jenom my, možná i díky těžkému terénu, na které Háje nejsou, vzhledem k tomu, že hrají své domácí zápasy již řadu let na UMT, zvyklé.

Na druhý poločas nám přišel pomoci Tomáš Záboj a taky David Hruška, který nemohl jet z pracovních důvodů na zápas s Áčkem a jeho přítomnost na hřišti byla znát. Vypracovali jsme si pár šancí, které jsme ale neproměnili a gól jsme vstřelili až po rohu. Míra Žofák šel jak je jeho dobrým zvykem důrazně do souboje a byl za to odměněn trochu šťastným gólem, kdy se míč do branky odrazil od jeho hlavy aniž by věděl jak☺. Hosté pak trochu otevřeli hru a začali se tlačit více dopředu, obrana i Chmelda v bráně však byli pozorní, i když je faktem, že jsme měli i trochu štěstí. Směrem dopředu jsme měli najednou více prostoru a vypracovali si i několik příležitostí, které volaly po gólu, bohužel jsme ale žádnou neproměnili a o výhru se tak strachovali až do závěrečného hvizdu. Vedení jsme naštěstí udrželi a připsali si tak v situaci, kdy jsme měli problém složit jedenáctku ze zdravých hráčů, další tři body s těžkým soupeřem, který byl v tabulce nad námi (už není☺).

branka: M. Žofák

Sestava našeho mužstva:

Chmelíček – Žofák M., Jehlička, Češpivo, Jakoubek M. (70. Záboj T.) – Šonský H., Pokorný, Novák H. ©, Lhota – Průša, Vladyka (46. Hruška)

Aleš Průša

Slovo trenéra Standy Nekolného na závěr: Těžký zápas se soupeřem ze špičky tabulky s ambicemi na postup a navíc posíleným o dost hráčů přeborového Áčka. My naopak v situaci, kdy jsme sestavu horko těžko lepili. Ale předvedli jsme poctivý výkon, plnili jsme na hřišti to, co jsme si řekli v kabině a to rozhodlo. O poločase nám pomohl David Hruška, který podržel balon a oživil hru. Na začátku druhého poločasu jsme měli menší tlak, dostali jsme se do vedení a vypracovali jsme si i další šance na pojištění vedení, ty jsme bohužel neproměnili, takže byl zápas až do konce nervózní. Vedení jsme ale udrželi, takže spokojenost s výsledkem i výkonem. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.