Ke druhému jarnímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli do dalekých Cholupic, což je asi nejdelší výlet, který nás může v rámci naší skupiny B třídy potkat. Počasí bylo na druhou polovinu dubna celkem zajímavé, chvíli svítilo sluníčko, chvíli pršelo, chvíli padal sníh, nic moc……nic moc bylo i hřiště, které má rozměry jako letiště a převýšení od jednoho praporku k druhému odpovídá středně velkému paneláku. Navíc opět přišly omluvenky na poslední chvíli a tak jsme jeli do Cholupic s 12 lidma. Přestože Cholupické Áčko hrálo ve stejný čas, bylo domácích na lavice tolik, že se tam sotva vešli, zato Jirka Šony byl na naší lavičce uplně sám a tak s kým oslavit svůj svátek J.
Zápas přinesl fotbal nevalné úrovně, výkon domácích odpovídal jejich postavení v tabulce (třetí od konce) a my jim v tom zdatně sekundovali. Nudu prvního poločasu protrhl až Filip Lhota přibližně ve 35.minutě, kdy křížnou střelou na zadní tyč  po přiťuknutý Honzy Šonského překvapil brankáře domácích a ten jeho střelu nedosáhl, 0:1. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil a byla to spíš holomajzna než fotbal. Branky začaly padat až ke konci zápasu, kdy se domácí více tlačili dopředu. Nejdříve přidal druhou branku netradičně hlavou Pavel Žofák, pak se prosadil Jirka Šony, který vystřídal v 60.minutě Aleše a minutu před koncem uzavřel skóre další povedenou střelou Filip Lhota. Výsledek 0:4 je pro domácí možná trochu krutý, protože jsme rozhodně nepředvedli žádný nadprůměrný výkon, důležité ale je, že jsme si připsali tři body i v zápase, kdy se nám dvakrát nedařilo…..

Sestava našeho mužstva: Chmelda – Hrubý, Jehlička, Češpivo, Žofák M. – Šonský H., Novák ©, Pokorný, Lhota – Žofák P., Průša (60.Šonsklý J.)

Slovo hrajícího trenéra Bořivoje Jehličky na závěr: Dnes jsem spokojený s tím, že jsme konečně dali více než jeden nebo dva góly, ale vzhledem k soupeři jich mělo být ještě více. Je taky dobře, že jsme vzadu udrželi konečně nulu. Jinak jsme rádi, že zápas máme za sebou, hřiště i počasí nebyly zrovna ideální…..