převzato ze stránek PFS

4. dubna 2017 07:00» To to trvalo. Přesně dvě hodiny. Tak dlouho se fotbalisté Třeboradic (v součtu s podzimním zápasem 0:0) snažili překonat obrannou tvrz Hájů. Nakonec k tomu favoritovi pomohla penalta. „Máme deset, patnáct šancí. Ukažte mi tým, který si jich tolik vypracuje,“ kroutí hlavou Pavel Grznár, který trefou z penalty trápení týmu uťal a nasměroval ho k výhře 3:1.

Na Háje jste asi po podzimu asi neměli nejlepší vzpomínky, že?
Trenér v přípravě na zápas zmiňoval, že s nimi nemáme valnou bilanci. Takže jsme to chtěli napravit. Jsme moc rádi, že se nám to povedlo. Jednoduché to ale na umělé trávě nebylo.

Byl to problém?
Umělý povrch je pořád lepší, než kdybychom hráli na přírodním hřišti plném drnů. V teplém počasí ale nejde o nic příjemného. Gumový povrch se zahřeje a tráva doslova sálá.

Bylo v takové chvíli cílem zápas co nejdříve rozhodnout?
Chtěli jsme jít samozřejmě rychle do vedení. Do zápasu jsme proto vlítli a šancí jsme si hned od začátku vypracovali poměrně dost.

Jenže koncovka vás srážela, šancí bylo v první půli snad na dva zápasy. Jde o největší současný problém Třeboradic?
Ano, ukažte mi ale v přeboru na mužstvo, které si za zápas vypracuje deset, patnáct gólových příležitostí. A kdo na Hájích byl, ví, že nepřeháním.

Tým jste uklidnil brankou z penalty. Cítí hráč s ligovými zkušenostmi nervozitu?
Ne, maximálně jsem mohl penaltu nedat, nic dalšího by se nestalo. Letos jsem naštěstí zatím stoprocentní. Jsme na penaltu určení tři, nikoho k zahrávání ale nepouštím. Odpovědnost beru na sebe.

Tlak nepolevoval a přišla branka do šatny. Neuškodila vám paradoxně po změně stran?
Je lepší vést 2:0, než 0:1 prohrávat. O poločase jsme už chtěli mít klid. Ukázalo se ale, že jsme ho asi měli až moc. Soupeř byl houževnatý, snažil se dlouze rozehrávat, ne slepě nakopávat.

A jednou se jim taktika vyplatila. Když jste vedli 2:0, o čem vlastně byla řeč v poločase v kabině?
O třetím gólu. Trenér říkal, že ještě není rozhodnuto, varoval nás. My jsme ale místo toho hloupě inkasovali.

To muselo být docela nepříjemné. Proč přišla zápletka?
To jsme zkrátka my. Hrajeme dobře a na chvíli vypadneme z tempa. Stoprocentní koncentraci po devadesát minut nikdy neudržíme. Gól přišel zaslouženě, po sérii našich chyb.

Blesklo vám hlavou, že to s vítězstvím ještě může být složitější?
Ani ne, na tlak Háje neměly. Rozehrávaly od svého vápna a čekaly na naši chybu. Druhou jsme naštěstí už neudělali.

Zápas jste tedy měli absolutně pod kontrolou?
Byli jsme fotbalovější. Máme dobře poskládaný tým. Neplatí to ale o koncovce, která je žalostná.

Ale perete se o první místo. Co takhle rovnice Třeboradice a divize?
O divizi slyším poprvé. Přebor chceme vyhrát, ale že bychom postupovali? Uvidíme.

Vás osobně by divize nelákala?
Už ne. Mám práci, rodinu a trénovat čtyřikrát v týdnu bych nemohl. Přebor považuji za svůj strop. Jde o kvalitní soutěž. Z každého utkání jdeme sedření. Fotbal je dřina na každé úrovni.