11.11.2017 > V sobotu ráno čekal mladší žáky poslední zápas a odložené utkání v derby s Čakovicemi. Kvůli několika omluveným i neomluveným absencím jsme opět využili hráče starší přípravky, kteří si vždy rádi vyzkouší hru na větším hřišti. A málem jsme začali i bez Adama Tvrďáka Havrdy, který si myslel, že není v nominaci (i když si myslím, že pravý důvod byl, že paní Havrdová chtěla trochu Čakovice ušetřit, jelikož jde o Adamův bývalý klub J ). Každopádně kluci do zápasu nastoupili pořádně nabuzení a na všech bylo vidět, že chtějí Čakovice porazit a završit závěrečné kolo vítězstvím. Od 1.minuty jsme hosty zatlačili a byli jsme jednoznačně lepší. Hosté kontrovali pouze dalekonosnými pokusy, které neměly moc šancí na úspěch, jelikož Dan měl v bráně svůj den. Po několika závarech před hostující brankou to přišlo a i s přispěním čakovického obránce se podařilo Kubovi dostat míč do sítě 1:0. Začali jsme si čím dál víc věřit a ve 20.minutě se povedlo Sebastianovi technickou placírkou vymést pavučiny v pravém horním rohu hostující branky – 2:0. Když ještě chvíli na to šel Adam H. důsledně za míčem a využil nedorozumění hostujícího brankáře se stoperem, díky němuž jsme zvýšili vedení na 3:0, byl dán poločasový stav zápasu, který se pro nás vyvíjel více než slibně. Čekal nás však ještě 2.poločas. V tom však již na hřišti existoval pouze tým domácích. Čakovičtí již neměli sílu s výsledkem cokoli udělat a částečně rezignovali. Když hostující hráč 2krát během 5-ti minut surově podkopl našeho hráče v momentě, kdy byl míč 10metrů mimo, mohli být čakovičtí rádi, že jen díky benevolentnosti rozhodčího dohrávali v plném počtu. Góly začali padat do čakovické branky jedna za druhou, Za zmínku stojí gól od brankáře Dana, který nakopl nepřímý kop až z půlky před čakovickou branku a hostující gólman si jej srazil do brány. Když jsme chvíli před koncem zvýšili na 9:0, začali domácí příznivci křičet: „Deset, deset! “ Nešlo však o vyvolávání kapitána Pepy, který nosí na zádech desítku, ani o pokyn pro obsluhu restaurace, aby načepovala další pivečko, ale o přání vstřelit ještě 1 gól – gól č.10. Třeboradičtí plejeři však měli s hosty soucit, a proto Matěj sám před brankou, trefil JEDNOZNAČNĚ ÚMYSLNĚ pouze břevno J. Konečný stav derby: Třeboradice – Čakovice 9:0.

Třeboradice – Čakovice 9:0 (3:0) ; Góly: Kuba 3, Dan, Sebastian, Matěj, Adam H., Petr, Marek

Sestava: Dan, Adam D., Adam P., Adam H. Sebastian, Maty, Pepa, Ondra, Kuba, Matěj, Petr, Filip K., Marek

Hráč utkání: Ondra – patřil k pilířům obrany. I jeho zásluhou jsme poprvé v sezoně udrželi čisté konto. Přestože hraje na beku, kde není tolik vidět, svoji “černou práci” odvedl bezchyby a nebál se i podporovat útok. (PS. Milane, doufám, že mi dáš nějakou slevičku na lyže J J J ).

Napsal: Martin Plicka