převzato ze stránek PFS

4. dubna 2018 17:00» Jarní část Pražská teplárenská přeboru připomíná svým průběhem nejvyšší soutěž. Týmy ze špičky tabulky ztrácí hodně bodů a naopak ty ze spodku bodují a snaží se utéct sestupovým pozicím, které budou na konci sezony hned čtyři. A to byl i případ středeční dohrávky mezi Čafkou a Třeboradicemi. Domácí, kteří na jaře ještě nevyhráli, byli pár minut od tří bodů, ale favorizovaní hosté dokázali v závěru srovnat na konečných 1:1.

Přesto, že se hrálo za nádherného slunečného počasí, tak domácí nechali zápas hrát na malé umělce, kterou mají jako povrch k domácím zápasům určený a kombinačním Třeboradicím to nesvědčilo. Jakmile se hosté dostali k míči, ihned u nich byli dva tři hráči soupeře.

Fotbalisté Třeboradic tak byli od začátku zápasu jakoby otrávení, na pohled je to příliš nebavilo a domácí toho beze zbytku využívali. V té době se hosté dostali do šance, kdy míč směřující do branky vyhlavičkoval těsně před čárou Zahrádka a jak se později ukázalo, šlo o šanci na dlouhou dobu jedinou.Do první vážnější příležitosti se domácí dostali v 18. minutě, kdy se před gólmana probojoval Jerie, ale Prebsla nepropálil a k dorážce už se přes obránce nedostal. Uběhlo jen šest minut a hráči Čafky už se mohli radovat. Nováček vybojoval míč a po závaru zahrávali domácí roh. Po něm hosté zapomněli na volného Derého, který pohodlně skóroval – 1:0.Tento moment s Třeboradicemi ještě více otřásl a kdyby se o chvíli později podařilo Fitzelovi lépe zrealizovat lob, mohlo to být už o dva góly.

Po přestávce se hosté trochu zlepšili, ale neustále naráželi na pevnou obranu Čafky. Vytvořili si optickou převahu, ale ta nevedla k vážnějším šancím. Domácí hráči pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Po jednom z nich v 73. minutě se z ničeho nic napřáhl Nováček a jeho rána orazítkovala břevno Prebslovy branky. Ten o dvě minuty později udržel naděje svého týmu při životě, když dobře odhadl situaci a včas vyběhl proti Derému, který byl na hranici šestnáctky úplně sám.Už to pomalu vypadalo, že Čafka vyválčí cenné tři body, ale nakonec se musela spokojit pouze s jedním. Rozhodla o tom 87. minuta, kdy se z nenápadné akce po Kadlecově přiťuknutí prosadil Viktorin – 1:1. V závěrečných minutách vzal na sebe zodpovědnost na sebe nejzkušenější hráč na hřišti, třeboradický Grznár, ale jeho střely i centry nakonec ke kýženému vedoucímu gólu nevedly.

ČAFC – Třeboradice 1:1 (1:0)
Branky: 26. Deré – 87. Viktorin. ŽK: 27. Deré, 77. Jerie, 92. Bláža – 30. Hruška, 86. Junek, 91. Červenka. Rozhodčí: Chustecki – Tikal, Hrivík. Diváků: 59.
ČAFC: Drahorád – Janek, Nagy, Chvátal, Zahradník – Nováček, Bláža, Fitzel (73. Lukáš), Žárský, Jerie – Deré (85. Zmij). Vedoucí mužstva: Miroslav Kaliba.
Třeboradice: Prebsl – Hruška, Faitl, Červenka, Farkaš (78. Kadeřábek) – Kadlec, Čáp, Viktorin, Grznár – Janda, Junek. Trenér: Jiří Tesař.

Hlasy trenérů
Miroslav Kaliba (ČAFC, vedoucí mužstva): „Před zápasem bychom bod s favoritem určitě brali, ale vzhledem k průběhu a hlavně k času, kdy jsme dostali vyrovnávací gól, jsme byli na konci hodně zklamaní. Konečně jsme bojovali. Třeboradice měly vlastně jen jednu šanci, kdy to Zahradník vyhlavičkovával z brankové čáry, jinak nic. My měli tři, dvakrát sami na bránu, jedno břevno. Škoda. Doufám, že v té bojovnosti budeme pokračovat a že se nám postupně vyprázdní marodka.”
Jiří Tesař (Třeboradice): „Hrálo se na malém hřišti a soupeř věděl, že na nás bude platit bojovnost. S tím jsme se nedokázali vyrovnat první poločas vůbec, soupeř vyhrával většinu soubojů, my byli vlažní, uměli se jen hádat a nedokázali zareagovat na jejich hru a podřídili se té jejich. Po chybě jsme dostali branku od neobsazeného hráče, bez důrazu, jako celkový obraz prvního poločasu. Do druhého jsme šli s tím, že chceme rychle vyrovnat, ale Čafka na tom malém hřišti urputně bojovala, dřela, snažila se to vyválčit. Vyrovnat se nám podařilo až ke konci. Šance měli oba soupeři, náš brankář chytil dvě veliké, jednou tam bylo břevno, takže vzhledem k vývoji musíme být spokojení za bod. Na vítězství jsme neměli. Se štěstím jsme mohli vyhrát, ale také prohrát.”

Nejlepší hráč ČAFC: Martin Nagy.
Nejlepší hráč Třeboradic: Jakub Prebsl.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jakub Prebsl (Třeboradice).

Michal Káva / PFS 

Fotogalerii z tohoto zápasu od Pavla Jiříka st. najdete ZDE