10.června 2018> V neděli v klasický čas 17:00 se ve vyhřátých Vršovicích postavily k předposlednímu kolu „B“ týmy Vršovic a Třeboradic. Oba týmy v tabulce se shodnými 26 body na 10 respektive 11 příčce potřebovaly vyhrát po prohře v posledním zápase.

Zápas začal velice volně a klidně. Zhruba do 10. minuty nebyla téměř ani jednou hra přerušena nedovoleným zákrokem a nic zajímavého se nestalo. Vesměs se hra odehrávala mezi vápny a ojedinělé náběhy Kyncla končily před domácím gólmanem. Mladý tým Vršovic zlobil obdobně a to především ze své pravé strany Janout, který lehce procházel do vápna Třeboradic a zpětnou nahrávkou několikrát hledal své spoluhráče.

První větší a gólová šance přišla ve 35. minutě když Šonský Jan z levé strany nacentroval přízemní centr na Kyncla a ten utáhlou ránou z malého vápna nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:1

Hned z další akce hostů přišel totožný gól. Z půlky na pravé straně nakopl Jan Šonský dlouhý křížný balón na Hrubýho, který zatáhl do vápna a přízemní centrem našel Kyncla, který se ve skluzu nemýlil – 0:2

Gólovou pětiminutovku zakončili domácí, když po rohu z levé strany propadl balón a domácí Pecák, kterého Třeboradičtí úplně vypustili skóroval do odkryté brány – 1:2

Druhý poločas začal velice svižně, čerstvá posila Zima si ve středu vyměnil balón s Podaným a Hrubým a Zimič se dostal do náběhu po pravé straně, odcentroval na malé vápno, kam si došel levý záložník Šonský Jan a totožně jako Kyncl v 36. minutě skóroval – 1:3

O 3 minuty později, dali Vršovice kontaktní gól a to když propadlý balón dorážel Kaňka do prázdné brány – 2:3

Zbytek zápasu se odehrával spíše mezi vápny a za zmínku stojí akorát důležitý zákrok Chmelíčka, který v 75. minutě vychytal domácího Luksche tzv. jeden na jednoho. Brankář hostů Chmelda tak předvedl další výborný zákrok a v nedělním zápase byl oporou a jedním z nejlepších hráčů hostí.

S blížícím se koncem utkání se hra kouskovala a ani roh domácích v poslední minutě skóre již neupravil. Třeboradičtí vyhráli 2:3 a příští týden nastoupí proti Hrdlořezům k poslednímu utkání sezóny.

Union Vršovice B – Třeboradice B 2:3 ( 1:2 )

Sestavy:

Vršovice B – Frýbert – Ursacher, Bažant, Pecák, Kaňka – Málek, Kára, Janou, Růžička – Luksch, Tomaides

Třeboradice B : Chmelíček – Češpivo, Pokorný, Kvapil, Bureš (46´Zima) – Hrubý, Šonský Jan (75´Šonský Jiří), Podaný (81´García), Petlan, Žofák M. – Kyncl

Branky: 38. Pecák, 51. Kaňka – 35. + 36. Kyncl, 48. Šonský Jan.

Hodnocení trenéra: Konečně jsme vyhráli. Sice to bylo ubojované, ale 3 body se počítají. Na hrozném soupeřově hřišti se nedalo moc hrát fotbal, byl to spíše boj o každý balon. Jsem rád, že po minulém nepovedeném výkonu jsme to dnes aspoň trochu napravili. Dali jsme 3 goly po hezkých akcích. Bohužel jsme ale vždy dostali kontaktní branku, která soupeře držela ve hře. Hodně nás dneska podržel Chmelda.