Dukla Jižní Město : Třeboradice st. záci 6:0 (4:0)

Další víkend za námi a za námi i je druhý hrací den zimní ligy. Tentokrát jsme se jeli dolů do Libně postavit týmu Dukla Jižní Město.  

 Prvních patnáct minut jsme předváděli hezký a vyrovnaný výkon a naskytla se nám i první pořádná šance,  kterou jsme bohužel neproměnili,  jak už se začíná stávat naším zvykem. Byli jsme o balón ve vteřině připraveni a ten končil v naší síti. 

 A od té doby to s námi šlo z kopce. Snazší jsme to soupeři už udělat nemohli. Naše obrana byla šílená, kluci si nehlídali hráče a neměli touhu o míč bojovat. Jakmile o balón přišli, nechali to tak. Nevím, jestli je to lenost udělat pár kroků navíc a zrychlit,  nebo jen neschopnost vyhodnotit situaci. Těch zahozených šancí a situací,  kdy jsme jednoduše přenechali míč protivníkovi, bylo strašně moc.

  V naší bráně přistálo pár dalších balónů a není od věci zmínit, že právě díky dírám v naší obraně. Kluci se nevracejí,  když soupeř útočí,  vyčkávají na nevhodných pozicích a pak nestíhají. Ve finále míč maximálně z první vykopnou bez jakéhokoli rozmyslu a tím jejich snaha končí. Nezpracují to, nerozhlédnou se, nevyhodnotí situaci.  Často tak právě vykopnutý balón končí na noze soupeře. 

 Nebylo proto žádné překvapení, že jsme na střídačku odcházeli za stavu 4:0. Kluky čekalo pár rad od trenéra a šlo se na druhou půli. Změny jsme se však nedočkali.  

 Až na pár výjimek předvedli všichni katastrofální výkon. Nějaké čtení hry vůbec neexistovalo. Byli úplně jinde, než měli být. V podstatě nebyli schopní soupeři pořádně sebrat balón z nohou. Jakmile se do takového souboje dostali, bojovnost byla nulová a vzdali to dřív, než by se o něco pokusili. Někteří téměř celý zápas odchodili a vypadali, že ani nevědí, co mají na hřišti dělat. Katastrofa. 

 Kdybych měla shrnout zápas jako takový… Jedna polovina hráčů vypadala, jako by flámovala do rána a sotva se držela na nohou. Druhá polovina se prostě jen vydala na procházku po umělé trávě. Těch pár jednotlivců,  co předvádělo snahu hrát  fotbal s trochou bojovnosti, bylo zkrátka málo. 

 Vzhledem k tomu, že má tahle zimní liga být přípravou na jarní sezónu, zatím to nevypadá na nějaké šance. Samozřejmě, že zde máme lepší a obratnější soupeře, než v naší soutěži,  ale toho bychom měli naopak využít a zkusit od nich něco pochytit.  

 Doufám jen, že se klukům díky tomuto zápasu, aspoň vrátí to zdravé sebevědomí a spadne jim to přehnaně vysoké ego, které některým narostlo. Nepředvádějí nic, na co by měli být prozatím pyšní, natož hezký fotbal. Tohle nakopávání balónu,  co předvedli, to jen potvrzuje. Netřeba rozebírat tu aroganci a vulgaritu,  která se poslední dobou rozjíždí na střídačce. Doporučuji klukům se probrat a konečně si uvědomit, že fotbal není o jednotlivci, ale opravdu o celém týmu.  A jakmile se většina přestane snažit a bude po hřišti pochodovat a kašlat na hru, ta menšina to nespasí.  

Konec 6:0