FC HÁJE JIŽNÍ MĚSTO „B“ –  TŘEBORADICE „B“ 1:3

V neděli 21.5. nastoupilo Třeboradické béčko k venkovnímu zápasu na půdě Hájí, kde je čekala nepopulární umělá tráva. Nedělní odpoledne přineslo krásné počasí a 4 góly.

Již od 1. minuty bylo znatelné, že si Háje na domácí půdě věří a budou chtít zápas ovládnout. První minuty zápasu začali aktivněji domácí, avšak výbornou prací Třeboradické obrany se jim bránu ohrozit nepodařilo. Bohužel pro domácí, a díky pro hosty platí ve fotbale nepopulární ,,nedáš – dostaneš“ a tak hned z první lepší akce dali Třeboradičtí gól. Kapitán Jan Novák společně s Mírou Ž. přešli přes zálohu domácích, naservírovali balón Honzovi Š., který ho po lajně zatáhl a zpětnou přihrávkou hledal Honzu N., který bohužel na míč nestačil a ten tak propadl až na levého záložníka Zbýňu. Zbyněk využil svých zkušenosti a neunáhlil se střelou, posunul balón na malé vápno Kejhyčovi, který se z podobných akcí nemýlí – 0:1.

Vy zbytku prvního poločasu byli aktivnější domácí, jejichž snažení vrcholilo v 35. minutě kdy domácí stoper z rohu umístil balón pod břevno Chmeldovi brány, ale rozhodčí správně rozpoznal faul tohoto stopera a branka tudíž nebyla uznána. Ve zbytku poločasu se hosté do šancí dostávali pouze matně a za zmínku stojí pouze výlet pravého beka Míry Ž. který byl faulován zezadu když šel sám na gólmana a rozhodčí tento zákrok hodnotil pouze žlutou kartou. Z následného přímého kopu ze vzdálenosti 25 metrů zmátl Honza N. gólmana střelou do protipohybu, ale skóre se neměnilo.

Druhý poločas začal obdobně jako první, kdy Třeboradičtí spíše bránili. V 51. minutě vystihl Honza N. rozehrávku středních záložníku, našel po lajně nabíhajícího Honzu Š., který z poza vápna vypálil utáhlou střelu k tyči a překonal domácího brankáře – 0:2

V následujících minutách tlačili domácí, ale všechny jejich akce končili před vápnem. hostů. Potřetí se skóre měnilo v 85. minutě, když Honza Š. vyhrál hlavičkový souboj, dobře se zorientoval a nahrál balón Kejhyčovi na vápno, který krásnou střelou z první nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 0:3.

V 90. minutě přišel jediný gól domácích, když bývalí prvoligoví rozhodčí pískl hodně přísnou penaltu Mírovi Ž. a skóre se tak měnilo na 1:3.

Sestavy:

Háje: Lačík – Čížek, Hrubý, Jiroušek, Provazník – Grešnjakov, Rájecký, Soucha, Hančl – Novák Čížkovský

Třeboradice: Chmelíček [8] – Žofák M. [8], Pokorný [7], Češpivo [7], Šonský Jiří [6] – Šonský Jan [8], Novák [8], Polák [7], Bureš [7] (Hrubý 51.) – Žofák P. [7], Kejha [8]