SK TŘEBORADICE B – AVIA ČAKOVICE 6:1 ( 4:1 )

28.5.2017  17 HOD > K dalšímu domácímu zápasu béčka přijel tým Čakovic, takže při krásném počasí ještě derby. Co víc si fanoušci mohli přát.

Již při rozcvičování byl vidět rozdílný přístup k zápasu obou týmů. Domácí, i když ve stínu stromů, se svědomitě a dlouho rozcvičovali a připravovali na zápas. Hosté, kteří přijeli pouze s jedenácti lidmi, polehávali před brankou a sem tam si nějaká ta dvojice nahrála…Ani se tedy není čemu divit, že čakovičtí jsou ve spodní části tabulky.

Od prvních minut bylo i vizuálně vidět, že Třebo béčko bude běhavějším týmem a budou mít míč na svých kopačkách daleko častěji. Tělnatější hosté se v prvních minutách ovšem také připomněli a to hlavně při standardních situacích, rozích, kdy vždy zařídili perné chvilky před domácí brankou. Domácí začali vážněji hrozit již v cca 10 minutě, když se Jirka Š. dostal až před gólmana, překonal ho, proti první radosti hostí byla ovšem dobře postavená tyč.  O pár minut později se opět vyznamenal hostující gólman, který opět v tváří tvář další šanci třeboradických, vyrazil. Ovšem změna skóre nenechala na sebe dlouho čekat. Běžela 19 minuta, Ondra Hrubý dostal hezký přízemní centr z pravé strany a přesně do protipohybu brankáře míč umístil do brány – 1:0 . Béčko bylo dále výrazně aktivnější, ale nedostávali se do přímého ohrožení hostující branky. Až ve 33 minutě předvedl hezkou individuální akci třeboradický kapitán Honza Novák. Převzal mírně za půlkou míč, efektně přešel přes několik hráčů, dostal se překvapivě až do vápna a tam míč dobře umístil vedle vybíhajícího gólmana – 2:0.  Domácí ještě nestačili pořádně oslavit tuto branku a skóre se měnilo znovu. To opět přilétl centr z pravé strany na který výborně naběhl Vláďa Kejha a tvrdou a přesnou hlavičkou do šibenice nedal gólmanovi šanci – 3:0. Ani to však dobře hrajícím Třeboradicím nestačilo. Ve 42 minutě dostal hezký pas Pavel Źofák do vápna a prostřelil opět dobrou střelou čakovického brankáře – 4:0.  Když už se zdálo, že odevzdaný soupeř v poklidu dohraje první poločas, převedl hezkou individuální akci v poslední minutě hostující Popovych. Potáhl si z půlky míč po své levé straně , dostal se až do vápna před Chmeldu a podél něj umístil míč do brány – 4:1

Druhý poločas v úmorném vedru nebyl již tak plodný na branky. I když se hned v počátku měnilo skóre –  běžela 49 minuta a byla k vidění bratrská souhra. Začala u Honzy Šonského, který předložil Jirkovi hezkou přihrávku před bránu, a ten již neměl problém uklidit do brány – 5:1 Další minuty druhého poločasu měli třeboradičtí více míč na svých kopačkách a hosté se již do větších akcí ve všudy přítomném vedru nehrnuli. Skóre zápasu ještě završil střídající Zbyněk Bureš, který v 84 minutě využil opět dobré nahrávky od Honzy Šonského – 6:1

Slovo trenéra:  Byl to chodící fotbal v úmorném vedru. Soupeř hodně slaboučký. Pár hezkých akcí tam bylo. Jinak zápas nám nic nedal. Výhra baly povinností. Díky všem co přišli.

Sestava:  Chmelíček[7] – M. Žofák[6], Češpivo[6], Jehlička[6] ( 53. Bureš[6] ) , Hrubý [7] – Jan Šonský[7], Novák[5] ( 46 Polák[6] ),  Pokorný[5], Jiří Šonský[7] – P. Žofák[6] ( 58 Lhota [6]) , Kejha[7]