SK STŘEŠOVICE 1911 – SK TŘEBORADICE 2:0 

31.5.2017 > Finále TESKAHOR Pražského poháru > hráno na hlavním hřišti AC Sparta Praha na letné 

Posledním květnovým dnem vyvrcholil letošní ročník Teskahor poháru PFS mužů 2016/2017 v němž se setkali SK Střešovice a SK Třeboradice.  Zápas se konal na svatostánku Pražské Sparty a spolu s krásným počasím vybízel fanoušky k výletu na Letnou. Na obou stranách proti sobě nastoupili úplně jiná mužstva. Střešovice bojující o postup do Pražského přeboru, v němž Třeboradice hájí druhou příčku. Třeboradičtí se probojovali do finále Pražského poháru již potřetí za sebou, nicméně toužené vítězství jim vždy uniklo.

Od prvních minut začali oba týmy vzhledem k významnosti utkání opatrně a první větší šanci měli Třeboradičtí, když po pravé straně zatáhl balón Jehlička a přízemním centrem hledal Jandu, kterému se nepodařilo zakončit.

Ve 13. minutě utkání přišel asi nejdůležitější zvrat utkání. Grznár po levé straně zatáhl balón, nacentroval, gólman Střešovic balón vyrazil a Jehlička při dorážce trefil v bráně padajícího Střešovického Věchtíka, jehož brankářský zákrok rukou posoudil hlavní sudí jako nedovolený, nařídil pokutový kop a Věchtíka vyloučil. K penaltě se postavil Třeboradický Grznár a střelou do tyče zaskočil nejednoho návštěvníka zápasu.

V 18. minutě měl další velkou šanci již zmiňovaný Grznár, ale z velkého vápna bránu netrefil.

Po těchto třech tutových šancí, jakoby byli Třeboradičtí svým nezdarem zaskočeni a přestali hrát. Ze hry začali mít tudíž více Střešovice, ale do výrazné šance se nedostali.

Na začátku druhého poločasu nastoupili Třeboradičtí velice aktivně a především po levé straně se jim dařilo dostávat se za obranu a centrovat do vápna. Ve velké šanci se ocitl například Janda, který v ložené šanci mířil pouze do gólmana. To se již psala 49. minuta zápasu, když Střešovický Vokurka vytáhl balón z defenzívy a vybídl pravého záložníka Zvolenského, který se na vápně Třeboradic neunáhlil a přihrál zpátky Vokurkovi, který střelou překonal brankáře Třeboradic – 1:0

Vzhledem k početní převaze bylo všem jasné, že tlak Třeboradic se bude stupňovat, nicméně opak byl pravdou. Střešovice se dostávali do rychlých protiútoků a to především díky nepřesnosti Třeboradic. V následujících minutách měli Třeboradice sice větší držení balónu, ale tutovou šanci si vytvořit nedokázali.

V 70. minutě přišel asi nejhezčí moment celého zápasu, možná i celého poháru, a to když Střešovice vybojovali balón po vhazování Třeboradic a Střešovický Turek si s ničím nedělal hlavu, z 35ti metrů vypálil a Bartalský toho s padavou ránou moc nezmohl – 2:0

Do konce zbývalo něco málo přes 20 minut a Třeboradice potřebovali vsítit kontaktní branku a tak stupňovali tlak a především z levé strany posílali do vápna Střešovic jeden centr za druhým nicméně když se dostali k zakončení, bohužel mířili nepřesně.

Díky Třeboradické nepřesnosti v zakončení, si tak Střešovice mohli zvednout nad hlavy pohár pro vítěze a užít si zasloužené vítězství.
Střešovice: Mulač – Konejl (65. Löwe), Vegricht (81. Brantal), Věchtík, Charvát – Zvolenský, Kašpar, Vokurka, Kuivalainen (75. Markvart) – Kouklík (46. Turek), Smejtek (19. Krpata).
Trenér: Pavel Gregor.

Třeboradice: Bartalský – Hruška, Červenka, Faitl, Farkaš (70. Kejha) – Jedlička (62. Pechač), Čáp, Janda I., Janda II. – Junek, Grznár.
Trenér: Robert Tesař.

ŽK: 65. Červenka, 84. Pechač (oba Třeboradice).
ČK: 13. Věchtík (Střešovice).
Rozhodčí: Les – Tomšů, Šaróka.
Diváků: 1 000.

Jiří Šonský