SK UNION VRŠOVICE B – SK TŘEBORADICE B 2:3 (1:2)

11.6.  17hod

Ve velkém letním vedru se odehrával poslední venkovní zápas našeho béčka. Do tohoto zápasu nemohl zasáhnout trenér „Bojda“ neb zranění kolena z minulého zápasu se ukázalo větší než malé. J

První desetiminutovka se odehrávala mezi vápny obou týmů. Hned první vážnější situaci domácí využili. Běžela 14 minuta, na přetažený roh ke vzdálenější Chmeldovi tyče si naběhl jeden z domácích, hlavou vrátil k tyči bližší, a tam na malém vápnu již nikdo z třeboradických nedokázal zabránit doklepnutí domácího Málka – 1:0.

Třeboradické aktuální nepříznivý výsledek nijak nezlomil, naopak, hned v 17 minutě Kejhyč vybojoval na vlastní polovině, vyslal přihrávku přes domácí obránce pas na Pavle. Pavel jen o pár centimetrů nestačil doběhnout a míč mu sebral domácí gólman. O minutu později se již skóre opět měnilo. Akce ve svém prvopočátku začala vlastně u autora tohoto článku, který podal Figimu míč ze zámezí. Figi aut, Ondra mu sklepl zpátky, Figi hned z první hezký centr do vápna kde na úrovni penalty naběhl a skvěle vyskočil Kejhyč a trknutí do země nedal vysokému gólmanovi šanci – 1:1.

V 19 minutě se Pavel u pravého rohovéhu praporku soupeře uvolnil a vyslal přízemní centr do vápna. K míči se dostal Kejhyč který opět na úrovní penalty dobře vystřelil – gólman vyrazil do strany, kde si pro tento odražený míč doběhl opět Kejhyč a z rohu malého vápne jen těsně minul svým vysokým nákopem bránu. Třeboradičtí byli v těchto fázích zápasu výrazně aktivnější a měli více ze hry. Ve 37 minutě si po levé straně dobře zatáhl míč AGILNI Kejhyč, nenechal se odtlačit a když už se to domácímu bekovi povedlo, bylo to pouze nedovoleným zákrokem ve vlastním vápnu = penalta = Novas = protilehlá strana než gólman a 1:2 – video ZDE

Druhý poločas začali lépe domácí, kterým se hned ve 47 minutě podařilo srovnat stav zápasu, kdy přišel z levé strany centr a opět domácí Malek sklepl do rohu Chmeldovi brány – 2:2. Další minuty měli převahu domácí, kterým očividně pomohl dobrý vstup do druhého poločasu. Nicméně, naštěstí pro třebo béčko, bez větších šancí na zakončení. Až na jednu vyloženou, a tou byla akce ze 76 minuty, kdy domácí z pravé strany zatáhli míč, nacentrovali do malého vápna, kde domácí hráč pohotově hlavičkoval. Naštěstí pro třeboradické, na brankové čáře už stál v tu dobu Míra a hlavou odhlavičkoval do bezpečí. Když už se zdálo, že v neustálém vedru se zápas již dohraje, přišla akce na trase – Chmelda výkop na střídajícího Kyndyho, který hned rozdal na Pavla do levé strany. Pavel si s míčem došel až na hranici vápna a po závaru střel ve velkém vápnu domácích, které ale vždy byly odraženy, se dostal Honza, otočil hru do volného prostoru velkého vápna, kde se naběhl Kyndy a do protipohybu domácího gólmana vsítil vítěznou branku – 2:3

Hodnocení trenéra: Na hrozném hřišti a ve velkém vedru jsme ukopali cennou výhru. Moc jsme toho po fotbalové stránce nepředvedli ( na tom hřišti to snad ani nejde ), ale kluci bojovali až do konce a byli odměněni vítěznou brankou. Dnes jsme byli šťastnějším mužstvem. Dík všem co přišli

Sestava a známkování: Chmelíček 7  – M. Žofák 6 ,  Češpivo 8 , Pokorný 6 , Hrubeš 5  –  Lhota 5( Jan Šonský 5), Novák 6, Polák 6 ( Kyncl 7), Jiří Šonský 5 ( Bureš 5 )  – P. Žofák 7, Kejha 8