3.9.2017 17 hod  >  Na první venkovní zápas vyjeli Třeboradičtí na hřiště ČZU Praha >  k velmi neoblíbenému soupeři, s nímž v minulosti často ztráceli po nepřesvědčivých výkonech. A ani nedělní zápas nebyl změnou.

Do základní sestavy se znovu dostali mladí kluci z Á-týmu, Benda a Brunclík. Na střídačce byl připraven Kadeřábek. Úvod zápasu se nesl v duchu dlouhých nákopů domácích, kterým však stoperská dvojce s netrénující stálici Kejhou odolávala. Domácí se k ohrožení branky dostávali jen sporadicky. Bohužel třeboradičtí také. Přechod do útoku byl po většinu prvního poločasu zbrklý nebo v pár lidech. Statečně bojující útočník Kyndy nebyl příliš podporován. Do šancí se Třeboradičtí dostávali po centrech ze stran. Více centrů chodilo z pravé strany od Honzy Š. Nebo Míry Žofáka. Centry však nenacházeli své adresáty dostatečně dobře. Světlé momenty těchto akcí zakončovali těsně vedle útočníci Pavel Žofák a Kyndy. Ke střelbě se Třeboradičtí moc nedostávali, ale za zmínku stojí zblokovaná střela Míry Žofáka, který dostal do vápna nahrávku od Honzy Š., který se hezky uvolnil na pravé straně ne příliš dobře bránícímu bekovi ČZU.

                Do druhého poločasu vlítli dvě nové tváře. Hrubý, který zaujal post levého beka a Kadeřábek, který posílil útok. Rychlé nohy mladého Kadeřábka byli znát a Třeboradičtí se dostávali do více náběhů po stranách. Kýžené ovoce v podobě gólu však kazila nepřesnost ve finální fázi. Domácí stále pouze nakopávali na vysoké útočníky, kteří občas Chmeldu ohrozili. Chmelda v bráně však sbíral rohové kopy domácích a do jiných brejkových situací se domácí nedostávali. Za to šance třeboradických přibývali. Ve vyložené šanci se po rohovém kopu dostal Kejhyč ale z dorážky pouze trefil domácího gólmana. Kombinace Třeboradických se stávala svižnější, ale zodpovědně bránící domácí bylo těžké překonat. Indiviuálně to stále zkoušel Pavel Žofák a Kadeřábek ale ani tato cesta ke gólu nevedla. Hra svižně procházela přes pravou i levou zálohu, která zásobovala pokutové území povedenými i nepovedenými centry. Jak se čas blížil ke konci, byli na hřišti stále více slyšet rozpaky trenéra Zuntycha. V 77. minutě po centru z pravé strany konečně dotlačil do brány levý záložník Benda a připsal si první gól za béčko. Domácí po té hru otevřeli, ale dobře zformovaná obrana odolávala brejkům. Do další šance se dostal Pavel Žofák, ale nechal pouze vyniknout gólmana domácích. Před bránou se po hezké kombinaci Brunclíka, Bendy a Kadeřábka ocitl Honza Š. ale z blízka neprostřelil velkého gólmana. Vyčerpávající zápas skončil tedy 0:1 a „béčko“ získalo tři body.

Jan Šonský

Sestava: Chmelíček  4. – ,  Źofák M. 7;  Kejha 7, Pokorný 8, Kvapil 6, Šony H. 6 –  Lhota 4 (Hrubý 6), Brunclik 8, Benda 8, Kyncl 5 (Kadeřábek 8), Źofák P. 7.

 

Hodnocení trenéra: Hráli jsme s průměrným soupeřem, který většinu míčů nakopával. První půle ale byla vyrovnaná. Chyběl nám větší pohyb a hlavně lepší finální fáze útoku. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší. Bohužel jsme z velkého počtu šancí nebyli schopni dát gól. Nakonec jsme to tam dotlačili a slavili zasloužené tři body. Za mě velká spokojenost s druhou půli. Díky všem co přišli.