převzato ze stránek PFS

25. září 2017 18:15» Souboj z opačných konců tabulky mezi Vršovicemi a Třeboradicemi skončil smírně 1:1. Každému týmu patřil dobrým herním pojetím a aktivní hrou jeden poločas. Gól dal paradoxně vždy ten méně aktivní celek. Ve druhé poločase měl lídr z Třeboradic dost šancí zvrátit stav utkání na svou stranu, ale ve vršovické brance se vyznamenal Maha.

V sobotní dopoledne zavítal lídr tabulky z Třeboradic do Vršovic, které se nachází na předposledním místě. Kdo by čekal velký nápor a jednoznačné vítězství prvního týmu soutěže, tak by se mýlil.

S první šancí sice přispěchali Třeboradičtí, ale Kadlecovu střelu z voleje zlikvidoval hezkým zákrokem pohotový brankář Vršovic Maha. Tento povedený okamžik brankáře domácí nakopl a dlouho dobu pak k ničemu vážnějšímu hosty nepustili.

Naopak začali přebírat otěže zápasu a ve 14. minutě z toho byl nebezpečný brejk a následný závar ve vápně vyústil ve střelecký pokus Luksche, který rozezněl břevno.

Prakticky až do 20. minuty Vršovice zamkly soupeře na vlastní polovině, ale výsledkem bylo jen pár rohových kopů. Během jednoho z nich míč nebezpečně propadl na zadní tyč, kde zakončoval Humpl. Někteří diváci i vzdálení spoluhráči už pomalu zvedali ruce, ale Humpl rozvlnil pouze boční síť.

Až do 40. minuty se hrálo poměrně vyrovnaně, ale bez větších příležitostí, i když domácí byli stále aktivnější. V závěru poločasu se však zdálo, že víc sil mají hosté. Zejména Viktorin, který se ocitl v první velké příležitosti, z níž pouze minul branku. O dvě minuty později už mířil přesně, když se hlavičkou opřel do tečovaného centru a otevřel skóre – 0:1.

Paradoxní situace z prvního poločasu se opakovala, ale v opačném gardu. Druhý poločas ovládli hosté z Třeboradic, ale přesto právě oni inkasovali. Z ojedinělé šance Vršovic vyrovnal po chybě brankáře Prebsla Protivínský, jehož našel centrem zprava Tomaides. Hlavička o zem brankáře Třeboradic zaskočila a míč v rukou neudržel – 1:1.

Do konce zápasu ukazovali hosté, proč jsou na čele tabulky. Soupeře zatlačili a vypracovali si dostatečné množství příležitostí na stržení skóre na svoji stranu. Nemohoucnost v zakončení a čarující brankář Maha tomu zamezili. V závěrečných minutách předvedl výborné zákroky především proti Junkovi a Kadlecovi.

Vršovice – Třeboradice 1:1 (0:1)
Branky: 66. Protivínský – 42. Viktorin. ŽK: 68. Minařík – 56. Červenka. Rozhodčí: Bočok – Zelený, Novotný. Diváků: 50.
Vršovice: Maha – Protivínský, Minařík, Špulka – Jeřábek, Kaiser, Lakatoš (81. Pavlíček), Krivosheev, Tomaides – Luksch (85. Bažant), Humpl (89. Borovička). Trenér: Jaromír Tomaides.
Třeboradice: Prebsl – Brunclík (74. Grábner), Červenka, Hruška, Farkaš – Janda, Čáp, Grznár, Viktorin, Kadlec – Junek. Trenér: Jiří Tesař.

Hlasy trenérů
Jaromír Tomaides (Vršovice): „Za první půlku jsme si zasloužili vést. Kdybychom vedli 3:1, tak by to vypadalo úplně jinak. Za druhou půlku jsme mohli i prohrát, takže dělba bodů je asi zasloužená. Nehrajeme špatně, ale chybí nám lepší koncovka, takže nezískáváme body. Potřebovali bychom nějakého útočníka zabijáka, který všechno promění. Máme spoustu hráčů na dovolených nebo zraněné, takže pak hrají třeba dorostenci, kteří sice mají kvalitu, ale chybí jim potřebné zkušenosti, které by se hodily v závěru zápasu. Tam by to chtělo více podržet míč a dohrát to klidněji. “
Jiří Tesař (Třeboradice): „První poločas jsme byli horším týmem. Vršovice nás přehrávaly, byly rychlejší, důraznější a více na míči. Měly několik stoprocentních šancí, které naštěstí pro nás spálily. Pak jsme paradoxně vstřelili branku my. Ve druhém poločase se to odehrálo přesně naopak, kdy my byli lepším týmem a měli jsme asi čtyři tutovky. Soupeř po naší chybě z ojedinělé šance vyrovnal. Vzhledem k průběhu zápasu a prospanému prvnímu poločasu se zřejmě zrodila spravedlivá remíza.“

Nejlepší hráč Vršovic: Petr Maha.
Nejlepší hráč Třeboradic: Pavel Grznár.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Petr Maha (Vršovice).

Matěj Setíkovský

Na fotogalerii ze zápasu Vršovice – Třeboradice od Pavla Jiříka st. se podívejte ZDE