převzato ze stránek PFS

2. listopadu 2017 18:02» Přímo raketový nástup měli fotbalisté Třeboradic v souboji s Tempem, kdy během úvodní pětiminutovky šli po gólech Viktorina a Kadlece do vedení. Jenže pak se jim něco zadrhlo a domácí Bláha stačil během pěti minut dvoubrankové manko srovnat. A protože po změně stran už žádná branka nepadla, rozešli se oba soupeři se spravedlivou dělbou bodů. Lídr přeboru začal velmi svižně a ve vysokém tempu, které domácí Tempo vůbec nezachytilo. A hned z první akce ve 3. minutě udeřil. Grznár vysunul dlouhou přihrávkou na levé straně Jandu I, ten načechral balón před branku a zcela osamocený Viktorin pohotovou dorážkou k levé tyči poslal svůj tým do vedení – 0:1.

Neuběhly snad ani dvě minuty a domácí obrana se ocitla v nedbalkách podruhé. Janda I si nejdříve na dálku vyměnil balón s Čápem, pak ho prudce zakroutil na zadní tyč a číhající Kadlec nezadržitelně hlavou zvýšil na 0:2. Lepší začátek si hosté ani nemohli přát. Chvíli na to, po křížné Kadlecově přihrávce se na levé straně prudce opřel do míče Grznár, jenže mířil těsně nad. Pak po dlouhém autovém vhazování Hrušky mohl přidat třetí zářez Viktorin, avšak zblízka Pacovského neprostřelil.Domácí se poprvé vážněji osmělili až ve 22. minutě, kdy Perl ideálně vysunul Vltavského, avšak ten tváří v tvář Bartalskému neuspěl. Gólman mu střelu z několika kroků parádně vyrazil. Vzápětí chtěl Frei obloučkem z úhlu přehodit povyběhnutého gólmana hostů, míč však skončil v jeho připravené náruči.Ve 26. minutě při další akci domácích zastavil Kvapil pronikajícího Freie jen za cenu nedovoleného zákroku a protože to bylo už uvnitř vápna, měl sudí Polena jednoduché rozhodování, nařídil penaltu. Bláha nezaváhal a přízemní střelou k tyči snížil na 1:2.

Neuběhlo snad ani pět minut, kdy se Bláhovi až neuvěřitelně otevřel prostor kolem šestnáctky, dostal se s míčem až dovnitř a prudkou střelou kolem padajícího Bartalského srovnal na 2:2.

Domácí byli při chuti a po dalších třech minutách to střelou na bližší tyč zkoušel Frei, ale Bartalský si s ní poradil. Pak se po Klajblově přihrávce dostal do dobré střelecké pozice Geissler, jenže balón napálil nad břevno hostující brány. A když v závěru poločasu na druhé straně neprošla do sítě jedovatá střela Grznára, odcházely oba týmy do kabin za nerozhodného stavu. I druhý poločas nabídl divákům fotbal, který se musel určitě líbit. Rychlé akce se dál střídaly na jedné i druhé straně, jen skóre zůstávalo stejné. Grznárův přímý kop ve 47. minutě skončil v dobře postavené zdi domácích, kde to bolestivě odnesla hlava Vltavského. O pět minut později se zase na druhé straně po závaru před brankou hostů objevil v čisté ložence Kalina, ale balón nakonec do sítě neusměrnil.

V 56. minutě při dalším útoku domácích, se po akci Klajbla s Geisslerem dostal z úhlu do zakončení Frei, který přehazoval povyběhnutého Bartalského, jenže míč skončil na břevně jeho brány. Chvíli na to zase na druhé straně po Kadlecově centru, měl rozhodnutí na kopačce Junek, avšak Pacovský mu stačil balón sebrat.Pak po přesném centru Jandy I se Junek znova objevil v čisté šanci, jenže pohotovou hlavičkou domácí bránu minul. V 69. minutě při další akci hostů si Čáp narazil balón s Kadlecem, pak prudce napřáhl, ale Pacovský v bráně byl připraven. A když pak pět minut před koncem, na druhé straně po akci Gronycha s Bláhou, neprošla k brance střela střídajícího Štěpánka, dospěl zápas k remíze, která už byla stanovena po prvním poločase.

Tempo – Třeboradice 2:2 (2:2)
Branky: 26. z penalty a 30. Bláha – 3. Viktorin, 5. Kadlec. ŽK: 80. Klajbl – 61. Viktorin, 82. Hruška.
Rozhodčí: Polena – Stěhule, Hrivík. Diváků: 121.
Tempo: Pacovský – Kalina (68. Gronych), Schwank, Netušil, Klajbl – Perl (74. Barták), Šmídek – Vltavský, Bláha, Geissler (89. Baroch) – Frei (84. Štěpánek). Trenér: Petr Vanko.
Třeboradice: Bartalský – Kvapil (83. Benda), Čáp, Hruška, Farkaš – Brunclík – Kadlec, Grznár, Viktorin, Janda – Junek. Trenér: Jiří Tesař.

Hlasy trenérů
Petr Vanko (Tempo): „Myslím, že to byl zápas hodně vysoké úrovně, oboustranně. Vytvořili jsme si zhruba stejný počet šancí. My jsme měli katastrofální začátek, který byl ovlivněn tím, že jsme v tomhle složení hráli poprvé. Kluci v obraně se nám zranili, nebo museli někam odjet. Jak se kluci trošku sehráli, tak jsme byli schopni Třeboradice přehrát. Podařilo se nám vyrovnat, ale měli jsme i šance zápas otočit. Soupeř ty šance měl taky. My měli promáchnutí skoro před prázdnou bránou a pak to břevno. Ve finále je asi remíza spravedlivá. Jsem rád, že jsme s takovým soupeřem hráli naprosto vyrovnaně a nebylo znát, že je někdo první a někdo pátý.”
Jiří Tesař (Třeboradice): „Utkání skončilo remízou, asi spravedlivou. Soupeř byl velice kvalitní. Myslím, že to byl velice dobrý fotbal nahoru, dolů, z obou stran. Paradoxně nám ublížilo rychlé vedení, kdy jsme v páté minutě vedli 2:0. Pak jsme si vybrali dvacet minut uspokojení, byli jsme tím výsledkem uspokojeni a góly nám ublížily. Po hloupém faulu ve vápně přišla jasná penalta, a pak po chybě v obraně prošel šikovný hráč a bylo vyrovnáno. V druhém poločase si myslím, že jsme si trošku zasloužili víc my, přidat tu branku, měli jsme víc šancí i když soupeř dal břevno. Jinak jsme nehráli optimálně, ale proti kvalitnímu soupeři jsme neprohráli. Vzhledem k vývoji tohoto zápasu je asi remíza spravedlivá.”

Nejlepší hráč Tempa: Dan Bláha.
Nejlepší hráč Třeboradic: Pavel Grznár.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Dan Bláha (Tempo).