6.dubna 2018> K prvnímu jarnímu zápasu k nám zavítala Troja. Jejich příjezd připomínal historickou báji o Trojském koni. Soupeř k nám přivezl nějaké hráče ročníku 2005 až 2010, jejichž jména ani trenér neznal a ptal se hráčů : „Prosím tě, přijde dneska i ten tvůj kamarád?“ Čekali jsme tedy, kdo všechno z kabiny Troje vyjde. Popravdě řečeno, že by měla Troja v dresu nějakého hráče ročníku 2010 nebo 2008 nemusíme ani polemizovat, neboť většina soupeřů byla větších než naši hráči 2005 a 2006 J. Hlavní však bylo, že se mohlo začít hrát. Naši hráči se nezalekli fyzických proporcí některých soupeřových „obrů“ dle zápisu ročníku narození 2008 a brzy jsme po brankách Jakuba a Petra vedli 2:0. V prvním poločase jsme byli povětšinu lepším týmem a dostávali jsme se do slibných příležitostí. Troje se sice podařilo snížit, ale i naši přidali do přestávky ještě jeden gól z kopačky Adama P. a poločas skončil 3:1.  Ve druhém poločase  hosté přidali a byli to oni, kdo držel opratě zápasu. V této fázi zápasu nás držela nad vodou především výborně hrající obrana Ondra-Alex-Maty a hlavně strážce naší branky Adam-Buffon D., který mařil jednu soupeřovu střelu za druhou. Velká škoda zranění Jakuba, který táhnul většinu našich útočných akcí. Naštěstí stihl před svým zraněním přidat ještě jeden gól, který byl pro nás nakonec, jak se ukázalo velmi důležitý. Hosté totiž přes naši velkou snahu vstřelil 2 kontaktní góly a rázem to bylo pouze 4:3. Trochu klidu přinesl gól Alexe na 5:3, který však dlouho nevydržel, neboť Trojané opět snížili na nejtěsnější rozdíl 5:4 a do konce zbývalo ještě asi 15 minut. Nakonec se nám s vypětím všech sil podařilo těsné vítězství udržet až do konce a mohli jsme si oddechnout.

Závěrem musím ještě vyzdvihnout výborný výkon rozhodčího zápasu. :-) 

Třeboradice – Troja 5:4 (3:1)

Sestava: Adam D., Adam P., Sebastian, Maty, Alex, David, Franta, Filip P., Jakub, Petr, Ondra

Góly: Jakub 2, Petr, Adam P., Alex

Hráč utkání: Jakub – nebál se na sebe vzít zodpovědnost. Utkání odmakal a rozhodl.