„Zabíjíme šance, to je jediný problém“, říká trenér

Mašina na góly se zasekla. Největší favorit Pražská teplárenská přeboru a jeho poslední vítěz – Třeboradice – má po dvou kolech na kontě jediný bod při skóre 2:3. Trenér Jiří Tesař ale rázně velí: jen žádnou paniku. „Výkony nejsou špatné. Jediné, co nás sráží, je koncovka a málo vstřelených gólů,“ ohlíží se za startem do nejvyšší pražské soutěže.

Vstup do přeboru měl určitě vypadat v podání vašeho týmu jinak. Co na něj říkáte?
Spokojený určitě nejsem, to je jasné. Ale v prvním kole jsme hráli s béčkem Admiry, ta bude doma hodně silná, zvláště, když budou tým doplňovat hráči z áčka. Tam byla remíza 1:1 asi spravedlivá. Oni měli tři tutovky v první půli, my zase ve druhé půli. Víc mě mrzí zápas s ČAFC, tam jsme měli převahu celé utkání. Ale výsledkově to byl propadák. My jsme nedali gól čtyřikrát do prázdné branky a prohráli jsme 1:2.

Vlastně hrozilo, že jste mohli být i na nule. Bod s Admirou B jste zachraňovali v poslední minutě…
Dali jsme ho za pět minut dvanáct, to je pravda. My jsme pořád věřili, že dokážeme vyrovnat a jsme rádi, že se to povedlo. Je jedno, kdy ten gól padl, hlavně, že padl. Ale sportovně říkám, že zápas byl vyrovnaný a remíza byla spravedlivá.

Tým se neobměnil, proč to na startu výsledkově nejde?
Máme v týmu kvalitní a zkušené hráče. Jediným problémem jsou ty vstřelené góly. Jasně, s ČAFC jsme brzy dostali gól, ale to se může stát. Stejně si stojím za tím, že jsme to měli zvládnout. My jsme ale nedali gól ani z metru před prázdnou brankou. To jsou hrubé chyby. V tom utkání jsme počítali s body, hrálo se většinou na polovině soupeře. Ale hraje se na góly, Čafka dala dva a my jeden a prohráli jsme. Už s tím nic nenaděláme.

Cítíte, že soupeři mají větší motivaci?
Je to v zápasech vidět. Navíc náš tým se ani moc nezměnil, je skoro stejný, přišel jen Sýkora. Soupeři nás znají, všichni vědí, že jsme byli první a chtějí se na nás vytáhnout. S tím jsme museli počítat. Musíme se s tím srovnat, je jasné, že obhajovat něco je vždycky těžší.

Často zmiňujete zahozené šance. Přitom Třeboradice platily za nesmírně produktivní tým. Brání proti vám soupeři ještě urputněji?
Rozdíl je jedině v tom, že v minulé sezoně jsme naše šance dokázali proměňovat a teď nám to nejde. V utkání s ČAFC jsme na to dojeli. Soupeř nakopával míče, bojoval a my jsme to tam prostě nedotlačili a doslova zabíjeli šance. Ale výkony nejsou špatné a já věřím, že příště na Podolí už to přijde. I když vím, že nás čeká hodně kvalitní soupeř.

Je to pro tým varování, že to nemusí jít tak snadno jako v minulé sezoně?
O tom se samozřejmě bavíme, kluci to dobře vědí. Soupeři proti nám nemají co ztratit. Navíc se ukazuje, že přebor zase posílil a bude to těžší. Konkurence bude větší, jsou tu silní nováčci, posílené Uhelné sklady i další týmy. Ona je to fráze, ale v přeboru může každý prohrát s každým. A určitě to není z mojí strany nějaká výmluva. My dobře víme, že naším problémem jsou vstřelené góly. Pevně věřím, že příště už to zlomíme a konečně poprvé vyhrajeme.

 

René Michálek  / www.fotbalpraha.cz 

9 + 8 =