Sokol Dolní Počernice – SK Třeboradice „B“ 4:1
31.8.2018 – 19:00

Netradičně v pátek 31.8. jsme odehráli pod osvětlením zápas v Dolních Počernicích. Soupeř v předchozích zápasech vyhrál vždy 4:1 a tak jsme mohli čekat kvalitního soupeře. Vzhledem k početné marodce nám šli pomoct 3 hráči z „A“ týmu – Lukáš Kadeřábek, Kyndy a Farky.

Do zápasu jsme vstoupili nejhůře jak jsme mohli. Hned v 3 minutě jsme po naší hrubé chybě dostali soupeře do 1 brankového vedení když se trefil Verner. Kdo čekal, že nás to nakopne tak se hluboce mýlil. V 8´minutě jsme naší další přihrávkou dostali soupeře do samostatného úniku a Beer proměnil na 2:0 pro domácí. Bohužel to nebylo vše. Ve 27´minutě soupeř centroval a Mára Češpivo tečoval balon před Horym a vstřelil si vlastní branku – 3:0. A poločas hrůzy jsme zakončili ve 38´minutě kdy nám čtvrtou branku vstřelil domácí útoční Wahbi. Bohužel do čeho soupeř kopl to jim tam spadlo. I my jsme měli nějaké šance, směrem dopředu to nebylo špatné, několikrát jsme byli velmi blízko brance, ale bohužel nám nebylo přáno. Domácí podržel velmi dobře chytající brankář Kučák. Do kabin jsme tak šli za poločasového stavu 0:4.

O poločase jsme si řekli v kabině, že to musím hodit za hlavu a hlavně se vyvarovat hrubým individuálním chybám. Šance jsme měli, jen jsme je nedokázali proměnit.

Druhý poločas už byl více vyrovnaný. Soupeř pod vědomím vedení 4:0 trochu polevil a balon jsme měli více pod kontrolou my. Jenže naše neschopnost pořádně si připravit finální fázi nás stále několik šancí. To se změnilo v 69´minutě, kdy dlouhý nakopnutý balon doběhl Milan Novotný, přetlačil domácího obránce a sám proti brankáři se nemýlil – 4:1

Poté jsme si vypracovali několik dalších náznaků, ale soupeř si výhru zkušeně pohlídal a vyhrál naprosto zaslouženě 4:1

Hodnocení trenéra: Do utkání jsme vstoupili naprosto tragicky. Opět, stejně jako v zápase s ČZU jsme soupeři branky doslova darovali a v 25´minutě bylo po zápase. Směrem dopředu to nebylo špatné, ale opakuje se to co minulou sezonu. Soupeři branky darujeme a naopak se trápíme v zakončení. Druhý poločas už byl výrazně lepší. Takto nějak bychom chtěli hrát.

Sestava:
Horejš – Češpivo, Kvapil, Petlan, Farkaš – Kadeřábek (65´Kokoška), P. Žofák, Podaný, Lhota (84´Andrisák) – Kyncl, Novotný

Branky:
3´Verner, 8´Beer, 27´Češpivo (vlastní), 38´Wahbi – 69´Novotný

<iframe width="420" height="315"<!-- [et_pb_line_break_holder] -->src="https://www.youtube.com/embed/yOFqdqcTYQc?autoplay=1"><!-- [et_pb_line_break_holder] --></iframe>