SK Třeboradice B – Sokol Dolní Počernice 2:2

31.3.2019 15:30

Do prvního jarního zápasu na domácím hřišti | a na delší dobu poslední z důvodu konstrukce kabin | naše béčko přivítalo Sokol Dolní Počernice. Trnér při předzápasovém proslovu připomněl silné i slabé stránky soupeře a je pravdou, že se v zápase naplnili. Co se ovšem nenaplnilo z trenérových slov byla informace, že hlavní rozhodčí za posledních 31zápasů neudělil ani jednu červenou kartu…no ale pojďme po pořádkuJ

Začátek zápasu jsme začali lépe, když v 9minutě „Pody“vyslal křížnou příhrávku za beky na Šonyho, ovšem ten zbrkle a z první neumístil svůj centr kam měl. V 19 minutě se ovšem poprvé měnilo skóre. Když opět „Pody“ na půlce hřiště vybídl dalekonosnou přihrávkou Milana N., který převzal míč již na půlkruhu velkého vápna soupeře a míč umístil po zemi k tyči – 1:0

Po dvou minutách se k radosti početným fanouškům měnilo skóre znovu. Matěj vybojoval opět na půlce hřiště míč, i se štěstím se probojoval přes 3 protihráče a přízemní střelou opět hledal uprostřed hřiště Milana, který tentokrát proti gólmanovi hostů zvolil obstřelení přes jeho rameno – 2:0

Byli jsme při chuti a tak hezkou střelu převedl ve 24minutě „Pody“ když z úrovně vápna, na pravé straně prověřil připravenost gólmana, který stačil jen vyrazit nad sebe na roh.  Ve 29 minutě převzal na půlce hřiště hostující Wahbi míč a jako tank se dostal až do velkého vápna. Tam sice do jeho střely vložil nohu „Hruby“,a le míč se odrazil opět k němu a na po druhé již po zemi k tyči nedal „Chmeldovi“ šanci 2:1.

37 minuta ovlivnila celý zbývající minuty zápasu. Rohový kop zahrávali hosté a jejich hráč s č. 10 nepříjemně stínil na brankové čáry v těsné blízkosti „Chmeldy“. Ten si to samozřejmě nedal líbit a byla zde vidět strkanice. Nic neobvyklého. Ovšem po rozehrání rohu a „Chmeldy“ zákroku na zemi hostující č.10 do „Chmeldy“ ještě kopl a to evidentě bez balonu jak byl, zřejmě, flustrován předešlou strkanicí. To ovšem psychicky neunesl „Kyndy“ který hned přispěchal bránit svého bráchu. Bohužel tak vehementě, že uštědřil ránu soupeři do zad. To vše viděl hlavní rozhodčí a
byl okamžitě vyloučen. K překvapení všech, provokující hostující hráč č.10 ovšem nedostal ani žlutou kartu. Následující minuty do přestávky se již odehráli v klidu a bez větších šancí.

Do druhého poločasu jsme vstoupili beze změn a byli překvapivě aktivnější. V 50minuty „Pody“ poslal do leva na „Šonyho“ ten na růžku velkého vápna zpracoval a svoji slabší pravačkou pěkně protáhl hostujícího gólmana, který jen konečny prstů vyrazil na roh.  Vysoké napadání se vyplatilo Milanovi v 52 minutě, kdy hostující stoper převedl minelu, ale Milan i když z úhlu ve velké vápnu již nenašel obloučkem odkrytou bránu. Bohužel pravidlo nedáš, dostaneš, se opět potvrdilo. Skoro jak přes kopírák si převzal hostující Wahbi míč na půlce půlky, prošel do vápna a podél „Chmeldy“ srovnal na 2:2

Od těchto minut se hostů více tlačili do zakončení, ale domácí tým makal a nedovolil žádnou velkou akci. Naopak z jednoho hostujícího roku a následného odkopu se dostal na půlce k míči rychlonohý Pavel, obhodil si soupeřova stopera a na úrovni velkého vápna vyslal tvrdou ránu – bohužel otečkovala pouze vnitřní tyč. A i když následně míč putoval přes celou bránu, již se nikomu z domácích nepodařilo zakončit. Následovaly dvě skoro totožné rohy, když „Pody“ vždy z levé strany centroval, centr přetáhl a na rohu malého vápna nabíhal Pavel. Bohužel ani jednou netrefil míč aby ohrozil hostující bránu. V 84minutě bohužel rozhodčí opět bohužel předvedli nespolupráci mezi sebou, to když „Pody“ ve vápnu soupeře si dovolil kličku, ze zadu a přes holeně byl sražen. Bohužel píšťalka hlavního arbirtra zůstala ticho. Ten možná situaci nemusel přes změť hráčů vidět, ovšem jeden z jeho asistentů měl čistý výhled cca. ze 4metrů. Ale ani ten situaci vůbec neřešil a nedal ani žádné avízo na možnou konzultaci s hlavním rozhodčím. I tak se nakonec domácím podařilo ubránit cennou remízu. I když si dovolím napsat, že v plném počtu jsme mohli dokázat víc.

Hodnocení: Sehráli jsme utkání proti neoblíbenému soupeři, který má velkou kvalitu. Do utkání jsme vstoupili dobře a i když měly Počernice balon více na své straně tak se nám podařilo vstřelit 2 góly. Bohužel soupeř se pak dostal rychle do zápasu snížením. Poté jsme si situaci zkomplikovali naší nedisciplinovaností. I tak jsme si řekli, že nesmíme hlavně zalézt a musíme se snažit hrát pořád dopředu. Bohužel jsme ale dostali celkem rychle vyrovnávací branku a soupeř se pak snažil rozhodnout. My jsme ale byli aktivní a z rychlých protiútoků jsme si vypracovali několik slušných šancí, které jsme ale bohužel neproměnili. Remíza je spravedlivá, ale s trochou štěstí jsme mohli i vyhrát. Zápas se divákům musel líbit, hrálo se nahoru dolu a kluci zaslouží poděkování za předvedený výkon proti kvalitnímu soupeři.

Sestava: Chmelíček – Benda, Češpivo, Petlan, Hrubý – Kolář, Podaný, P. Žofák, Šonský (78´T. Novotný) – Kyncl – M. Novotný
Branky: 19´a 21´M. Novotný – 29´a 53´Wahbi

Sestřih z tohoto zápasu vytvořili hosté z Dolních Počernic, kterým jsme propůjčili místo na natáčení v naši tribuně a za to s radostí můžeme sdílet tento setřih nejdůležitějších momentů zápasu.