SK Třeboradice B – Újezd nad Lesy B 3:4 (3:2)

14.4.2019 13:00

Konečně se sešlo na zápas víc lidí než 12,13 jako v posledních 3 zápasech. Trenér tak měl tedy více možností jak sestavit tým na první zápas v miškovickém vyhnanstvím způsobeném kompletní rekonstrukcí Třebo kabin.

A začátek zápasu byl ze strany béčka povedený. I když nejdříve zahrozili hosté, když již v 5 minutě musel „Mára“ dobíhat hostujícího hráče, a jen těsně ve skluzu mu míč vypíchnul. O pár minut později „Pody“ ze vzdálenosti cca. 20m prověřil z přímého kopu připravenost gólmana hostí. V 7minutě se poprvé měnilo skóre.

„Kejhyč“ s přehledem nechal hrát těžký balón na prostředku hriště, u čáry hostujícího obránce, který ale zpracoval tak, že se míč odrazil k právě vyčkávajícímu „Kejhyčovi“, který míč rychle převzal a vybídl do ulice Andyho. Ten tváří v tvář vyběhnuvšímu gólmanovi naše skulinu mezi jeho nohama a po ukázkových jesličkách jsme šli do vedení – 1:0 | pozn. v oficiálním zápisu je ovšem uveden jako střelec „Kokino“ – nevadí, zaplatí do pokladny J |

Za chvíli se mohlo naše skóre navýšit, to kdyby právě „Kokino“ trefil prázdnou bránu. Přitom stál osamocen uprostřed malého vápna, ale centr z pravé strany „neukočíroval“ a míč se odrazil vysoko nad bránu.  No a opět, nedáš, dostaneš. Hned z následujícího útoku hosté ukázkově snížili. Míč dostal až na náš půlkruh velkého vápna, hosté posunuli na centr do odkryté pravé strany, přetažený centr na zadní tyč, lehká hlava zpět doprostřed malého vápna – hlavička Bednáře – 1:1.

Naštěstí pro nás, hostující obrana byla v první půli relativně děravá. A tak se stalo, že „Pody“ zahrával na půlce přímý kop, míč přilétl do velkého vápna, kde hostující Moudrý chtěl srazit prsama na svého gólmana. Ale tak pro něj nešťastně, že míč šel do protipohybu a zastavil se až v sítí – 2:1

Uběhlo 6minut a náskok se zvětšil o 2 góly. To když „Bruny“ vybojoval na půlce míč rychlejším vystoupení před protihráče, předal na „Kejhyče“ který obdobně jako u prvního gólu našel ideálně nabíhajícího Andy, který do protipohybu, hezky k tyči neměl problém zvýšit na 3:1
Dál jsme se tlačili do brány, hezkou akci předvedl opět „Pody“ který centrem našel hlavu nabíhajícího „Hrubyho“, ale jeho hlava byla mokrý, kluzká a míč tedy nenasměroval na bránu. Když už se zdálo, že skončí 1 poločas, bohužel hosté snížili na rozdíl gólu. Nenápadně vyhlížející akce se rozjela na půlce hriště u střídaček. Hostující stoper Novotný převzal míč, dostal se přes nedůrazného „Kejhyče“, udělal 2,3 rychlé kroky do odkrytého prostoru a následně z cca. 15 metrů svoji levačkou vyslal utaženou přízemní střelu jak přes obránce, tak i marně se natahujícího „Horyho“. Míč skončil od tyče v bráně – 3:2

Začátek druhé půle začal lépe pro hosty. Běžela 48 minuta, hosté se dostali po pravé straně, kde nedůrazný Jirka Šonský pustil nahrávku hostujícího útočníka, který našel hezkou přihrávkou na penaltě osamoceného Damborského, který již neměl problém zakončit – 3:3

Ovšem i přes vyrovnání jsme mohli vzápětí opět jít do vedení, když se před hostujícím brankáři objevil Matěj, a po vzájemné srážce rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Pavel, ovšem brankář vystihl směr a penaltu chytil.

A hned z následujícího útoku hostí se, asi, měla kopat penalta proti domácím. Srazili se totiž na rohu velkého vápna „Hory“, „Petly“ a hostující útočník. Rozhodčí zapískal, ale po přiblížení se na místo zhodnotil, že se bude zahrávat pouze těsně před čarou velkého vápna přímý kop.
Hosté v této pasáži měli více míč na svých kopačkách, kterou bohužel proměnili vedoucím gólem. A to bohužel velice nešťastně, protože když hosté posílali jeden ze svých centrů v 60 minutě do malého vápna, „Hory“ si zakřičel „má“, míč bohužel podskočil a hostující Bednař již pohodl vstřelil svůj druhý gól – 3:4

Nutno podotknout, že do konce zápasu „ Hory“ zneškodnil další 3 tutovky, kdy jen díky jeho hbitosti a postřehu se skóre neměnilo. Bohužel další hrou jsme již skóre neotočili a tak i po nadějném vedení jsme zápas prohráli.

Hodnocení trenéra: Utkali jsme se se silným soupeřem, který chtěl hrát fotbal. My měli výborný vstup do utkání a rychle se dostali do vedení. Soupeř ale pak po pěkné akci srovnal na 1:1. Poté jsme po dobře zahrané standardce donutili soupeře k vlastní brance a po další akci jsme se dostali dokonce do 2 brankového vedení. Pak jsme ale nebyli dostatečně důrazní, soupeř přešel přes 3 hráče a krásnou střelou vyrovnal. Kdybychom to vydrželi do poločasu za stavu 3:1 tak by to bylo jiné. Soupeř na nás pak vlítnul a utkání rychle otočil. My se už nedokázali vzpamatovat a ikdyž jsme možná měli více míč, tak jsme si nevytvořili žádnou golovku. Rozhodčí nám sice daroval penaltu ale tu jsme neproměnili. Ve finální fázi jsme byli bezzubí. Naopak nás ještě několikrát podržel Hory. Soupeř nás přehrával hlavně po stranách hřiště, kde jsme nestíhali zachytávat náběhy. Zasloužená výhra Újezdu.

Sestava:  Horejš – Brunclík (46´Kolář), Češpivo, Petlan, Hrubý – Kokoška (68´H. Šonský), P. Žofák, Podaný, J. Šonský – García (78´T. Novotný), Kejha

Branky: 7´a 35´García, 29´Moudrý vlastní – 22´ a 60´Bednář, 44´Novotný, 48´Damborský