FC Háje Jižní Město B – SK Třeboradice B

V neděli v podvečer jsme se utkali na druhé straně Prahy s týmem z Hájů. Stejně jako po celé jaro jsme měli problém s lidmi, kdy na lavičce byl připraven jen Farky a převlečen byl i trenér.

Háje jsou sice ve spodní části tabulky, ale i s pomocí hráčů z áčka poslední 3 zápasy zvládli a odpoutali se ode dna tabulky. I proti třeboradickým nastoupili 4 hráči, kteří předchozí den odehráli utkání za „A“ tým.

A jejich pomoc byla od začátku vidět. Domácí byli běhavější, důraznější a vytvářeli si více příležitostí. Hosty několikrát podržel dobrými zákroky Chmelda. K ojedinělým situacím se béčko začalo dostávat kolem 20. minuty, kdy se hlavně z dálky pokoušel prosadit Mates a Pavel Žofák. Ve 41. minutě se ale poprvé prosadili domácí. Po jejich pravé straně zatáhli míč, nacentrovali před branku, kde balon minul jeden ze stoperů, jen ho prodloužil za sebe kde stál úplně volný Látal a ten prostřelil bezmocného Chmeldu – 0:1.

Pro hosty silné povzbuzení přes odchodem do kabin. Druhý poločas začalo béčko stejně jako první. Bylo pasivnější a hosté více drželi míč. Několika skvělými zákroky se ukázal Chmelda a svůj tým tak držel. Potom se ale začali karty obracet. Benfika začala více běhat, dávala balon rychleji od nohy a postupně se usazovala na polovině Hájů.Bohužel i přes tento optický tlak se ale k ničemu vážnějšímu nedostalo. Jedinou vyloženou šanci měl Pavel Žofák, kterého ale fantasticky vychytal domácí brankář. A protože se hosté ani z rychlých protiútoků neprosadili, skončilo utkání vítězstvím domách v poměru 1:0

Hodnocení trenéra:Soupeř si za první poločas zasloužil vyhrát. Přehrávali nás ve středu hřiště. Všude byli dřív a byli běhavější. My je nestíhali a domácí se zaslouženě prosadili. Druhý poločas už byl lepší, ale až na jednu šanci jsme si nic nevytvořili a tak jsme asi zaslouženě prohráli.

Sestava:Chmelíček – Hrubý, Petlan, Kvapil, Češpivo – Lhota, P. Žofák, Podaný, Šonský  – Kolář (80´Farkaš)- Kokoška

Branka:41´Látal