První zápas nové sezóny odehrál náš B tým, z důvodů regenerace našeho trávníku , na půdě sousedních Miškovic.

Od prvních minut jsme byli aktivnějším týmem. V 9minutě Milan N. našel hezkou ulicí „Kyndyho“, ve vápně chtěl vyběhnuvšího gólmana přelobovat, ale dloubák to byl nízký a hostující gólman chytil. V 18 minutě opět „Kyndy“ z leva vyslal ve vápně tvrdou střelu, gólman jen vyrazil před vápno, kde „Kvápa“ z 20metrů našel jen náruč gólmana. Další šanci diváci viděli ve 22minutě, kdy „Pody“ zahrával roh, na malém vápnu si míč našel „Kokino“, ale výborně chytající gólman reflexivně vyrazil. Běžela 30 minutě, „Pody“ rozehrál rychle na polovici hřiště faul dlouhým pasem přes obranu na „Kyndyho“. Ten opět sám před gólmanem, ale z úhlu trefil pouze vnější tyč brány. Ve 34minutě „Figi“ obdržel opět ulicí nabídku na brejk, posunul si až do velkého vápna a přízemní zpětnou přihrávkou hledal nabíhající spoluhráče. Stoper Junioru byl ale pozorný a ve skluzu odkopln a roh. V 38 minutě domácím zatrnulo, když z ojedinělého útoku hostí do velkého vápna „Chmeldovi“ svatině hostující útočník po střetu s Kvápou spadl, mladý hlavní rozhodčí ale třet neposoudil jako nedovolený. A hned z následujícího útoku se sám před gólmanem objevil Milan, ale jeho typickou levačku opět gólman výborně vyrazil. Neuběhly ani 2minuty a „Kyndy“ opět ve velkém vápnu otestoval připravenost juniorského gólmana. Těsně před poločasem se ještě udály dva ostré fauly na obou stranách a na obě lavičky dostali po vzájemných slovních útocích po žluté kartě. Do kabin se ale šlo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně a konečně se měnilo skóre. Z pravé strany nacentroval do vápna Farky, míč si našel nikým nekrytý „Pody“ na malém vápnu a hlavou do protipohybu nedal gólmanovi šanci – 1:0.

Bohužel vedení nám nevydrželo dlouho, kdy skoro z následujícho útoku hostí se „Pody“ dostal do střetu s útočníkem v našem vápnu, ten spadnul a i když to o pár vteřin déle trvalo, hlavní sudí nakonec odpískal penaltu. Hostující Nykl umístil střelu svoji levačkou do protipohybu „Chmeldy“ – 1:1.

Následující minuty jsme měli stále mírnou převahu a tlačili jsme se do dalších šancí. Např. v 58 minutě „Kyndy“ u rohu velkého vápna posunul na nabíhajícího DavidaB. ale jeho tvrdou střelu obránce těsně před gólmanem vyrazil na roh. V 67 minutě si „Figi“ navedl ze strany hriště míč více do středu, jeho střelu srazil obránce a gólman měl s obloučkem relativně problém a chytil až na brankové čáře. V 80minutě Farky vyslal z úhlu rychlou levačku, ale i když se gólman natahoval marně, střela šla i těsně vedle brány. Zdálo se, že ve velkém dešti se nic již nestane a oba týmy se rozejdou na úvod sezóny s remízovým výsledkem. Naštěstí pro nás tomu tak ale nebylo. Běžela již třetí minuta nastavení a poslední útok vše změnil. Po levé straně se dostal do velkého vápna „Bendis“a přizemní zpětnou přihrávkou našel na úrovni penalty Farkyho R., který nechytatelnou levačkou těsně k tyči nedal gólmanovi ( i když ten si na míč sáhnul ) šanci – 2:1.

Sestava:Chmelíček – Kokoška, Češpivo, Kvapil, Benda – Lhota, Podaný, Brunclík (83´P. Farkaš), R. Farkaš – Kyncl, M. Novotný (70´M. Žofák)

Hodnocení:Pro nás nesmírně cenná a důležitá výhra. Jsem rád, že jsme do sezony vstoupili vítězně. První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Tedy až na koncovku, kdy jsme měli minimálně 5 šancí a z toho jsme měli minimálně 2-3 branky vstřelit. Bohužel zakončení jsme nezvládli. Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně, dali branku, ale za 2 minuty vyrobíme penaltu a je srovnáno. Jsme ale rád, že jsme se nevzdali, zabojovali a i vzhledem k vytvořeným šancím zaslouženě vyhráli. Teď to ještě musíme potvdit příští týden. Honza N.