Jak většina SK Třebo fanoušků na jaře sledovala, i přes velkou jarní snahu se přebor nepodařilo udržet. A tak po 11 letech tým sestoupil do 1A třídy. Tento vlastně historický krok přiměl klub zhodnotit jaký formát Atýmu dává smysL do dalšího období a jaké typologické hráče klub chce, potřebuje získat.

Tým má tedy za sebou skoro celou přípravu a jak ji hodnotí trenér Honza Novák se dočtete v našem článku:

Honzo, kdo příšel a kdo odešel po sestupu z Přeboru?

Po sestupu se tým celkem dost proměnil. Do Radotína odešli Milan Svoboda, Vojta Polívka a Emil Chaloupka.Do Tempa pak odešel Petr Viktorin. Hostování skončilo Ciolekovi a Kundrátovi, kteří odešli do Libiše a do Admiry se vrátili Nikolenko a Marek Jung.
Naopak z Klíčan se nám podařilo přivést Tomáše Jurčíka, Davida Pozníčka, Adama Krause a Pavla Slánského. Z SK Větřní přišel Michal Vávra. Z béčka se pak do přípravy zapojili Jedlička, Kvapil, Novotný a Vojta Kratochvíl. Jako posilu beru i Kubu Pospíšila, který byl celé jaro zraněný a nyní se postupně vrací. Na zkoušce jsou ještě Miloš Zrnič a Igor Tumbas z Byšic. U nich ale uvidíme jak dopadne jednání s jejich klubem

.Jaké typy hráčů jste hledali a jaké vlastnosti hráčů byly pro vás důležité?

Hledali jsme zkušené kluky, kteří už mají něco odkopáno, ale zároveň jsou ochotni se pro výsledek porvat. Nyní jsme měli mladé kluky, kteří ještě nedávno hráli v dorostu a pak kluky po 30. Trošku v týmu chyběla ta střední generace. A jeden z nejdůležitějších faktorů bylo, aby byly charakterově správní a zapadli do kabiny. Aby fungovala kabina a tým táhl za jeden provaz. Musim říct, že všichni co přišli tak přesně splnili naše očekávání. Zároveň jsem rád, že kluci co zůstali je vzali mezi sebe a nedělají se žádné partičky tak jak se to občas děje.

Jak hodnotíš jednotlivé zápasy letní přípravy

– Dolní Břežany 2:1

Bylo to náš první zápas, navíc v tom nejneoblíbenějším období kdy jsme celkem dost běhali. Břežany hrají sice okresní přebor, ale musim říct, že nehráli vůbec špatně. V čele s Jirkou Bílkem organizovaně bránili a hrozili z protiútoků. My navíc zahodili velké množství šancí. Když už jsme konečně dali branku tak jsme po chvilce inkasovali z rohu. Ve druhém poločase pak rozhodl Červ.

– Avia Čakovice 5:0

Takové místní derby. Čakovice dost posilují a já osobně je pasuji na jednoho z favoritů B třídy. Nastoupili proti nám zkušení kluci, kteří hráli i v Třeboradicích (Ibe, Kwame). Zápas byl chvilkama dost vyhecovaný. My měli výbornou první půlku, kterou jsme vyhráli 4:0. Druhá půle už mě zklamala. V podstatě už se jen dohrávalo a zápas ztratil tempo. Po klukách chceme aby se snažili hrát naplno za každého, i rozhodnutého, stavu. Abychom se naučili dávat branky a minimálně doma potěšili fanoušky, kteří si v loňské sezoně moc branek a vítězství neužili.

– Praga 5:1

Zápas zahozených šancí – zejména v první půli. Soupeře jsme tlačili, vytvořili si spoustu šancí, ale za první poločas se nám podařilo dát jen 1 branku. Soupeř se pak v nastavení první půle ojedinělě dostal k naší brance a střelou z vápna dal gol. Druhá půle už byla lepší a dali jsme 4 branky a nakonec vyhráli celkem v klidu 5:1. Ale opět tam bylo na můj vkus až moc neproměněných šancí. Zejména Šťovíček se dostane do spousty šancí, ale zatím mu není přáno.

– Viktoria Žižkov B 10:1

Trošku zklamání z přístupu Viktorky. Byl to jeden z prvních přáteláků které jsme měli domluvené. Mělo se hrát s přeborovým B týmem. Pro oba to měla být generálka na první soutěžní utkání.

Nakonec Viktorka dorazila s mladýma klukama. Ty ale musím ocenit. Snažili se hrát fotbal, nebyli zalezlí a chtěli hrát dopředu. Doplatili ale na chyby plynoucí z našeho dobrého napadání a důrazu. Nakonec jsme vyhráli 10:1, ale golů mohlo být nakonec i víc.

Je potřeba tým nějak ještě posílit?

Nikoho dalšího už nehledáme. Tým je podle mě kvalitnější než ten co jsme měli loni. Kluci co s náma trénují z béčka vypadají taky dobře.

Za chvíli by se naplno měli zapojit Kvapil a Pospíšil. A věřím, že brzo se zapojí i Tomáš Kadlec. To by byla pro nás velká posila. Zároveň jsem rád, že zůstali kluci jako Červenka, Klouček, Hájek, David a Filip Hruška. Oba golmani Kuba Prebsl a Kuba Lončák. Tihle kluci mají přeborovou kvalitu ale rozhodli se zůstat a pomoc nám zpět do přeboru a za to jim patří velké díky.

Myslíš, že soupeři prověřili připravenost na 1A třídu, když se vyhrály všechny zápasy tak vysokým rozdílem?

Věřím, že ano. Čakovice beru jako tým, který může hrát A třídu. Pragovku máme přímo ve skupině. Věřili jsme, že nás více prověří Žižkov, ale z výše zmíněných důvodů to bohužel nevyšlo.

Jak jsme ale připraveni nás prověří hned první zápas na Újezdě. Máme jim co vracet když jsme tam poslední kolo prohráli po našem hrozném výkonu.

Jak vidíš šance týmu v 1A třídě?

Na rovinu řikám, že chceme jít hned zpět do přeboru kam podle mě Třeboradice patří. Ani si nemůžeme stanovit jiné cíle. Vedení se podařilo sestavit kvalitní tým a jiný cíl než postup mít nemůžeme.

Letos je navíc postup ztížen tím, že napřímo jde jen první tým a druhý jde do baráže. Pokud budeme šance, které si vytvoříme proměňovat tak věřím, že se nám to podaří.

Nebojí se tým, že od něj v 1.A třídě bude čekat jiná role než na jaře v Přeboru?

Role bude určitě jiná. Nyní budeme my ti co budou favorité. A loni jsme nezvládli zápasy (až na Uhelné sklady) s týmy kteří byli pod námi. Zápasy kdy jsme měli tvořit jsme měli problém.

Ten tým je ale teď uplně jiný. Naopak, kombinační hra a běhavý fotbal by nám teď měl vyhovovat.

Kde bys chtěl být s týmem po podzimní části soutěže?

Co nejvýše. Rád bych byl do druhého místa. Ale tyhle cíle bude mít více klubů. Podle mě budou chtít hrát nahoře Chabry, Vršovice, Háje. Kvalitní jsou i Ďáblice, které nás v zimě jednoznačně přehráli. Uvidíme jak se proměnil tým Újezdu. Zajímavě posiluje i Dubeč, která jednoznačně postoupila a černým koněm podle mě budou Kunratice. Ale jak jsem řekl. Díky tomu jaký tým se tu podařilo dát dohromady věřím, že budeme do druhého místa a podaří se nám postoupit.

Jak jsi spokojen s hřištěm na který si Atým na jaře stěžoval?

Super. Hřiště se ohromně zlepšilo. I když je podklad stále tvrdý tak tím, jak tráva zhoustla tak je to úplně něco jiného. Dříve si kluci stěžovali zejména na tvrdost a nerovnost hřiště. Po každém treninku měli nateklé nohy. Už i pro mládež bylo nevyhovující. Nyní je to ale něco uplně jiného. A i díky hřišti věřím, že se na náš fotbal bude dát dívat a diváci budou spokojení a věřím, že budou chodit ve větším počtu než na jaře kdy jsme jim moc radosti neudělali.

Něco dalšího?

Rád bych poprosil aby nás chodilo podpořit co nejvíce fanoušků. Vím, že v minulých sezonách nebylo moc na co koukat. Výsledky byly špatné a skončilo to sestupem jak áčka, tak béčka. Věřím ale, že diváky bude náš fotbal bavit a budou mít důvod chodit. Ostatně už příprava ukázala, že branek budeme chtít dávat co nejvíce.

Soupiska pro podzim:

Brankáři: Jakub Prebsl, Jakub Lončák
Obránci: David Hruška, Tomáš Jurčík, Jakub Pospíšil, Pavel Červenka, David Pozníček, Petr Fantík, Pavel Kvapil, Vojta Kratochvíl
Záložníci: Adam Kraus, Jakub Hájek, Radek Klouček, Michal Vávra, Pavel Slánský, Radek Farkaš
Útočníci: Josef Šťovíček, Filip Hruška, Milan Novotný, Josef Jedlička, Tomáš Kadlec

TŘEBO DO TOHO!!!