převzato z PFS 

5. června 2017 12:18» V nedělním podvečeru se na stadionu v Třeboradicích rozhodovalo, zda hráči Uhelných skladů, po skalpu rezervy Motorletu, oberou o nějaký bod i mužstvo domácích a sehrají tak velkou roli v boji o přeborový trůn. Stalo se tak díky neproměňování šancí domácích, výbornému výkonu brankáře Kučery a vítěznému gólu Steinochera ze čtvrté minuty nastavení.

Domácí tým vlétl do utkání útočně. Již během úvodní pětiminutovky zahrával dva rohové kopy, které obrana hostů vždy stačila zablokovat. V 9. minutě se již domácí zasloužené odměny v podobě branky dočkali.
Po levé straně se povedlo vysunutí Farkaše a jeho centr si našel na zadní tyči volný Pechač, který křižným zakončenéím rozjásal domácí fanoušky – 1:0.

Hostujícím hráčům se nedařilo kombinovat a dlouhé pasy buď nebyly přesné či si s nimi obrana v čele
s Faitlem dokázala poradit. Proto bylo stále častěji rušno před hostující brankou. Domácí hráči však
v zakončení mířili mimo branku nebo jejich pokusy zneškodnil brankář Kučera. Blízko druhé branky byl Pechač, ale jeho pokus Kučera vytěsnil na rohový kop. Těsně před přestávkou se navíc hostům zranil kapitán Zilvar.

Během poločasové přestávky vysvitlo nad Třeboradicema slunce a výkon hostujících hráčů doznal s jeho paprsky výrazných změn k lepšímu. Již ve 49. minutě hosté na levé straně vykombinovali soupeře a přes Majerčina dostal přihrávku Bartůněk, který přesným pasem našel na hranici šestnáctky Belána a ten se
v koncovce nezmýlil – 1:1.

Domácí se nechtěli s tímto stavem spokojit a tak se diváci nenudili. Hrálo se nahoru – dolů. V 68. minutě Janda I trefil nádherný volej, ale Kučera předvedl fantastický zákrok. Na závěrečnou čtvrthodinku poslal domácí trenér do hry další ofenzivní sílu v podobě Kejhy s Junkem.

V 82. minutě stálo při hostech velké štěstí. Do centru z pravé strany se rybičkou vložil Kejha a jeho hlavička rozezvonila pravou tyč Kučerovy branky. Za chvíli odpověděl hostující Šafránek, ale jeho zakončení našlo Bartalského náruč.

Hlavní sudí Gunitš avizoval čtyřminutové nastavení a v něm se ještě mnohé událo. Na jeho začátku zahrávali domácí rohový kop a do vápna šel i gólman Bartalský. Kučera centr lapil do svých rukavic
a domácí brankář ho taktickým faulem zastavil při rozehrávce. Ve třetí minutě nastavení se ve vyložené šanci objevil dopmácí kanonýr Junek, ale jeho pokus vytěsnil Kučera na rohový kop.

Před jeho rozehrávkou šel opět do šestnáctky i brankář Bartalský. Tentokrát Kučera míč vyboxoval k noze Hrazdíry, ten ho posunul na útočnou pololovinu k Šafránkovi, který viděl nabíhajícího Steinochera a pro něho nebylo problémem míč dopravit do opuštěné branky domácích – 1:2.

Po rozehrávce již zazněl závěrečný hvizd rozhodčího a mužstvo trenéra Hlavici po týdnu obralo o body
i druhého aspiranta na přeborový trůn. Dnes se sluší poznamenat, že nevyhrál lepší, ale šťastnější
a výraznou měrou tomu dopomohl nejlepší muž na hřišti, brankář hostů Antonín Kučera.

Třeboradice – Uhelné sklady Praha 1:2 (1:0)
Branky: 9. Pechač – 49. Belán, 90+4. L. Steinocher. ŽK: 26. Hrazdíra, 90+2. Klán (oba Uhelné sklady). Rozhodčí: Gunitš – Hradil, Toman. Diváků: 80.
Třeboradice: Bartalský – Hruška, Červenka, Faitl, Richter (74. Kejha) – Pechač (85. Todt), Janda II, Čáp, Janda I, Farkaš – Jedlička (74. Junek). Trenér: Jiří Tesař.
Uhelné sklady: Kučera – Stolfa, Studnička, Mareš, Majerčin – Belán (70. Šafránek), Hrazdíra, Bartůněk,
L. Steinocher – Zilvar (41. Sainer), Klán. Trenér: Robert Hlavica.

Hlasy trenérů
Jiří Tesař (Třeboradice): „To co dokážeme neproměnit za šance je více než trestuhodné a dnes jsme
za to tvrdě zaplatili.“
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „ Dnes myslím, že určitě nevyhrál lepší. Soupeř nedal spoustu vyložených šancí. Obdivuji kolegu Tesaře, že to zvládl. Já bych skončil, minimálně dnešní noc, v Bohnicích na pozorování a na antidepresivech. To je fotbal, alespoň jsme dnes měli taky jednou štěstí. Hráčům děkuji, že i když jim to nešlo, tak to ubojovali.“

Nejlepší hráč Třeboradic: nikdo.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Antonín Kučera.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Antonín Kučera (Uhelné sklady).

Radek Treml / PFS