převzato ze stránek PFS 21. srpna 2017 15:30» Dva zápasy, šest bodů, skóre 5:1 a první místo v tabulce Pražská teplárenská přeboru. Fotbalisté Třeboradic vstoupili do nového ročníku soutěže podle očekávání: tak jako v předchozích letech by měli patřit k největším favoritům přeboru. Po úvodní výhře nad Admirou B porazily Třeboradice záběhlický tým ČAFC 1:0. Podívejte se na nejzajímavější momenty zápasu a komentáře z obou stran.

O výsledku rozhodla už pátá minuta duelu, kdy Kadlec využil velkého zaváhání hostující obrany a lehce překonal brankáře Hermana. Ten měl v úvodu utkání spoustu práce, Třeboradicím pochytal několik velikých šancí.

 „Začátek byl z naší strany hrůzostrašný, podržel nás gólman. V prvním poločase jsme nehráli dobře. V druhém jsme podali podstatně lepší výkon, měli jsme víc ze hry, jen škoda, že jsme to nedotáhli do gólových situací. Branku jsme jen dobývali,“ litoval Zdeněk Herink, kouč ČAFC. „Mrzí mě, že jsme prohráli gólem, který jsme soupeři darovali.“

Třeboradice mohly brzy rozhodnout, místo toho se až do závěrečného hvizdu strachovaly o hubené vítězství. „Přitom to mělo být od začátku 5:0,“ říkal domácí záložník Petr Janda.

Podobně to viděl i trenér Jiří Tesař. „Měli jsme čtyři, pět tutových šancí, dali jsme jen jednu. Ve druhém poločase jsme trochu polevili, nechali jsme soupeře, aby se vrátil do hry, bylo to nervózní. Výsledek měl být jednoznačnější, ale naše vítězství je spravedlivé,“ povídal Tesař.

Jeho celek se tak od začátku usadil na první pozici tabulky přeboru. „Do role favoritů jsme pasováni už několik let, nezříkáme se toho. Chceme hrát nahoře. Patříme mezi čtyři nebo pět týmů, které se poperou o první místo. Když bude tým hrát jako doteď, jsme schopní vyhrávat. Kvalita a síla tady je, to nám ty první dva zápasy ukázaly,“ těší Tesaře.

To Čafka zatím uhrála jen bod, když v úvodním kole v závěru doma vybojovala remízu proti Motorletu B, vítězi minulého ročníku Pražská teplárenská přeboru. „Motorlet i Třeboradice budou patřit ke špičce přeboru a my jsme s nimi sehráli vyrovnané zápasy. Chceme hrát nahoře a v klidu. Kádr máme dostatečně zkušený a kvalitní. Myslím, že naše ambice nejsou vůbec přehnané, ale musíme to potvrdit na hřišti,“ řekl Herink.

V Třeboradicích se to jeho týmu nepodařilo.

Podívejte se!

 

 

Třeboradice – ČAFC 1:0 (1:0) 
Branka:
 5. Kadlec. ŽK: 66. Červenka (Třeboradice). Rozhodčí: Zloch – Kalcovský, Šaróka.Diváků: 67.
Třeboradice: Bartalský – Hruška, Kvapil (57. Todt), Červenka, Farkaš – Kadlec (86. Benda), Viktorin, Janda I (90. Brunclík), Grznár – Grábner (65. Kadeřábek), Junek (84. Mlčák). Trenér: Jiří Tesař. 
ČAFC: Herman – Janek, Zahradník (46. Marek), Nagy, T. Kaliba – Nováček (46. Bláža), Fitzel, Mašek, Jiří Lukáš – Micka, Mašlej. Trenér: Zdeněk Herink.

Nejlepší hráč Třeboradic: Pavel Červenka.
Nejlepší hráč ČAFC: Ondřej Herman.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Lukáš (ČAFC).

Autor: Ivan Benedik, Martin Karger