převzato ze stránek PFS

28. srpna 2017 12:31» Hned v úvodní minutě zápasu otevřel skóre kanonýr Třeboradic Junek. Střelec Ďáblic Zmeškal pak potřeboval na svůj vyrovnávací gól necelé dvě minuty po přestávce. Víc gólů už nepadlo, přestože oba soupeři měli několik vyložených šancí, ale oba soupeři měli i výborné brankáře. Návštěva kola, více jak dvěstě diváků, viděla sice jen dvě branky, ale velmi dobrý přeborový fotbal.

Zápas ještě pořádně nezačal, když dlouhý nákop ze strany hostů přilétl do domácí šestnáctky. Obrana Ďáblic si dávala tak dlouho přednost, až se k míči protáhl Junek a špičkou kopačky ho šoupnul do sítě.

Domácí se z tohoto šoku vzpamatovávali dlouho. Až v 17. minutě pronikl Blažek, hledal před brankou Zmeškala, ale k tomu míč nepustil mladší z Jandů v dresu Třeboradic. Pak se dvakrát dostali k zakončení opět hosté. Červenka tečovanou střelou z dálky Chroboka nepřekvapil a přímý kop Grznára skončil mimo branku.

V závěru poločasu byl blízko vyrovnání domácí Zmeškal. Sám proti Bartalskému trefil jen jeho rukavice
a podruhé ani nevystřelil a akci dokončil faulem na brankáře hostů.

V úvodu druhé půle si domácí připravili několik standardních situací a po rohovém kopu ve 47. minutě
se dočkali vyrovnání. Zmeškal zústal na zadní tyči nepokrytý a poslal míč za Bartalského záda.

Pak přišla série příležitostí Třeboradic. Po přímém kopu z pravé strany hlavičkoval na bližší tyči těsně vedle Viktorin. Střílený centr před branku si málem poslal do vlastní sítě Zezula. Míč prosvištěl těsně nad břevnem. V 58. minutě našel Janda I. na zadní tyči Viktorina, Chrobok se ale přemístil včas a vyloženou šanci stačil zlikvidovat. Mladší Janda se pak pokoušel překvapit Chroboka střelou na bližší tyč,
ale nepřekvapil.

Vzrušení v hledišti přinesla 66. minuta. Po souboji před brankou Třeboradic musel být jeden z hráčů ošetřován. Toho využil asi dvouletý malý blonďáček a vyběhl na hřiště. Sudí Novotný regoval neprodleně
a udělil mu žlutou kartu. Oba aktéři humorné scénky si vysloužili aplaus publika.

Pak už se pokračovalo. Zmeškalův únik zastavil signalizovaný ofsajd. Když už se Zmeškal dostal
k zakončení, ani nadvakrát nedokázal Bartalského překonat. A to mohlo domácí mrzet.

Po přímém kopu Grznára si Viktorin pomohl v souboji s Chrobokem faulem. S ohněm si zahrával stoper Ďáblic Jackl. Naštěstí se z kliček na hranici vápna vymotal a nebezpečí zažehnal. V 86. minutě unikl po pravé straně Kadlec, zpětnou přihrávkou našel Grznára, ten ale branku o centimetry přestřelil. Ještě
v poslední minutě vyrazil Chrobok bombu Kadlece a Čáp míč mezi tyče nenasměroval.

Zápas tak skončil asi spravedlivou dělbou bodů.

Ďáblice – Třeboradice 1:1 (0:1)
Branky: 47. Zmeškal – 1. Junek. ŽK: 30. Novák, 38. Jerhot, 60. Hejna, 66. Ondrůšek, 88. Jackl –
76. Červenka. Rozhodčí: V. Novotný – Tomšů, Toman. Diváků: 228.
Ďáblice: Chrobok – Novák (46. Kočí), Zezula, Jackl, Hejna – Jerhot (51. Mošnička) – Ondrůšek
(86. Radomskiy), Snop, Blažek, Hrodek (46. Dafčík) – Zmeškal. Trenér: Vasil Boev.
Třeboradice: Bartalský – Hruška, Červenka, Faitl, Farkaš – Kadlec, Janda II (67. Čáp), Viktorin, Grznár, Janda I (79. Grábner) – Junek (73. Kadeřábek). Trenér: Jiří Tesař.

Hlasy trenérů
Vasil Boev (Ďáblice): „Spokojený s remízou být nemůžu. Hlavně nejsem spokojený s prvním poločasem. Byl vidět zbytečný respekt, zbytečná nervozita. Hráči to měli v hlavách. Upozorňoval jsme hráče na to,
ale oni to z těch hlav nedokázali dostat. Podruhý prohráváme během prvních pěti minut. I na to jsem hráče upozorňoval, ale soustředění a koncentrovanost na začátek zápasu tam zase nebyla. Dvacet minut to bylo kostrbaté, ale pak jsme začali Třeboradice přehrávat a dostali jsme se dvakrát do stoprocentní šance Zmeškala. Do druhé půle bylo na hráčích vidět, že chtějí se zápasem něco udělat. Zabrali a myslím si,
že jsme si minimálně tu rmízu zasloužili. Měli jsme dvě tutovky, oni taky. Možná jsme měli i na vítězství,
ale remíza je asi spravedlivá. Pro mně je ale bod málo.”
Jiří Tesař (Třeboradice): „Vzhledem k vývoji zápasu asi spravedlivá remíza. My jsme dali první rychlý gól po chybě domácí obrany. Pak si myslím, že jsme byli lepší. Měli jsme i šance. Nezachytili jsme vstup do druhé půle. Z kabiny jsme vylezli vlažní, jako bychom spali. Bohužel jsme si nechali dát po závaru gól na 1:1. Měli jsme dvě tutovky, domácí taky. Další gól nepadl, takže to dopadlo remízou.”

Nejlepší hráč Ďáblic: Petr Hejna.
Nejlepší hráč Třeboradic: Petr Viktorin.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Chrobok (Ďáblice).