K dalšímu zápasu, za přítomnosti již rovnou obou trenérů, za to na začátku zápasu pouze s jedním náhradníkem,  přijelo třeboradické béčko na Xaverov.

První desetiminutovka byla ve znamení domácího tlaku. Ve 4 min domácí hráč na půlkruhu patičkou vyslal do vápna svého spoluhráče, ale než si stačil připravit střelu, Honza Šonský se dobře a rychle vrátil a ve skluzu odvrátil na roh.  Po avizovaném prvním tlaku domácích se osmělili i třeboradičtí, když náznak šance převedl Honza Š., který dostal pas do vápna od Figiho, ale první dotek z balonem se mu nepomohl a nadějnou akci tedy domácí zlikvidovali.  Další minuty se odehrávali v soubojích o balon a již v první půlce prvního poločasu bylo vidět, že hlavní rozhodčí Maťátko zbytečně a tendenčtně připískává domácím. Ve 28 minutě zahrozili opět domácí, když po centru z pravé strany se na rohu malého vápna objevil nekryty ex ligista a současný asistent trenéra ligových Bohemians 1905 Slezák, ale jeho pokus o střelu z první levačkou mu nevyšla a míč netrefil.  Do přestávky měli domácí více míč na svých kopačkách, ale žádné významnější ohrožení branek obou týmu se nekonalo.

Do druhého poločasu nastoupil za třeboradické Lukáš Kadeřábek, který se rychle přesunul ze zápasu áčka a hned si od začátku aktivně hledal míče. Jeho očividná natěšenost vyústila v krásnou branku hned v 47minutě. Na půlce ho vyslal do brejku Šony, Lukáš si před půlkruhem připravil míč na pravačkou a krásným obloučkem vymetl růžek domácí branky – 0:1.
Domácí ale hned další minuty zatlačili, opět zbytečným připískáváním hlavního rozhodčího. A skóre se měnilo hned po 4 minutách. Na domácí roh si na růžku malého vápna naskončil domácí Kaucký a i když u něj byli dva třeboradičtí, povedlo se mu míč prodloužit do opačného růžku Chmeldovy branky – 1:1.
Domácí byli při chuti a objektivně měli více míč na svých kopačkách. A po pár minutách se měnilo skóre znovu. Na začátku této akce byl bohužel špatně rozehraný faul od třeboradického vápna, kdy Kejhyč nenašel svým rozehráním nikoho ze svých a hned tu byl brejk domácích. Do vápna nasprintoval domácí Slezák společně s Mírou Ź. Bohužel při tlačení tělo na tělo domácí hráč upadl a rozhodčí nepřekvapivě zapískal penaltu. K té se postavil sám faulovaný hráč a s přehledem proměnil – 1:2.

Podobná situace, ovšem na druhé straně, se odehrávala ve vápnu domácích. Jirka Šonský poslal hezky do vápna dobře hrajícího Pavla Kvapil, ten si ještě ve vápně posunul míč, přišla kosa od domácího hráče….ale píšťalka tentokrát, opět nepřekvapivě, zůstala potichu..  O pár minut později, ve 75minutě, ještě Pavel Žofák, po přihrávce z pravé strany,  pálil z hranice penalty z první vysoko nad.  V poslední 15 minutovce rozhodčí byl již očividně na straně domácích, když například neodpískal na polovině hřiště jasný faul / jeden z domácích se po odehrání míče rukou ohnal po Kejhyčovi, kterého karatisticky srazil na trávník /.

Kejhyč mohl ještě měnit skóre, kdy se na poslední desetiminutovku vysunul do útoku. Dostal se v 85 minutě hezky z pravé strany až do vápna.  Byl již na rohu malého vápna, ale místo nahrávky na nabíhající spoluhráče na úrovni penalty, zvolil přímou střelu na bránu, kdy dobíhající domácí obránce stačil střelu zablokovat.Nutno dodat, že v tomto zápase domácí byli lepším týmem.

Sestava: Chmelíček [6] – M. Žofák[5], Kejha[7], Petlan[6], Kvapil[6] – Jan Šonký [6], Pokorný[6], Lhota[5] ( 61. Jiří Šonský [7] ) , Farkaš[4] ( 46. Kadeřábek[8] ) – P. Žofák[6], Kyncl[6]

Slovo trenéra : Škoda ztracených bodů. První půle špatná. Bez pohybu, myšleny a na náhodu. Soupeř v ní byl lepší. Druhá půle zlepšení. Krásný gól Kadeře. Bohužel jsme neuhlídali standardku a pak přišel zbytečný faul ve vápně a penalta. Kluci bojovali, ale s několika náznaků šancí se nic neurodilo. Rozhodčí, náš starý „ kamarád“, zase nezklamal. Díky všem co přišli.