převzato z PFS

12. března 2018 16:04» Neúspěšný vstup favoritů do jara potvrdily i Třeboradic. Po Dukle JM, Měcholupech a Braníku zůstaly v Kobylysích bez bodů. Musely se obejít bez gólmana Bartalského a střelce Junka. Navíc se jim zranili brankář Krch a tvůrce hry Viktorin. Dvacet minut před koncem sice Kalec dal kontaktní gól, ale domácí už těsné vedení 2:1 ubránili.Hosté dostali v první půli jen jeden gól, ale celkem utržili tři morové rány. Ve 25. minutě novic v domácí dresu Hron poslal přesný oblouček za obranu, kam si naběhl Štefan a s přehledem překonal Krcha v brance Třeboradic. Ve 33. minutě hosté přišli o tvůrce hry Viktorina. Ten musel se zraněným kolenem hřiště opustit a vystřídal ho Čáp. To ještě nebylo všechno. Pět minut před přestávkou hřiště opouštěl i brankář Krch, který s podezřením na zranění klíční kosti dokonce putoval do nemocnice.Hosté si v první půli připravili tři velké šance, na druhé straně domácí Šmidrkal z přímého kopu trefil spojnici břevna a tyče.

O přestávce sáhl domácí kouč ke střídání, když střelce gólu Štefana nahradil Čácha. Jak šťastnou ruku domácí kouč měl ukázala 69. minuta. Čácha se dostal před vápnem k odraženému míči, vtipně se zbavil dotírajícího Faitla a levačkou vypálil. Křížná střela cinkla do levé tyče a zapadla do sítě – 2:0.Kontaktní gól hostů přišel vzápětí. Rozehraný míč z půlky a dlouhý nákop do vápna. Tam se míč odrazil ke Kadlecovi, ktrerý jej bez větších rozpaků poslal pohotově za záda Cingela.

Admira B – Třeboradice 2:1 (1:0)
Branky: 25. Štefan, 69. Čácha – 70. Kadlec. ŽK: 18. Šmidrkal, 49. Sázel – 46. Čáp, 58. Červenka. 
Rozhodčí: Tomšů – Váša, Maretta. Diváků: 127.
Admira B: Cingel – Pergl, Lupínek, Pelikán, Sázel – Šmidrkal – Strachota (56. Cejnar), Šálek (83. Klimt), Hron (67. Šindelář), Štefan (46. Čácha) – Vachoušek (89. Bouguetouta). Trenér: František Peřina.

Třeboradice: Krch (40. Prebsl) – Hruška, Faitl, Červenka, Farkaš – Benda, Viktorin (33. Čáp), Grznár (79. Kyncl), Grábner (70. Janda) – Kadlec, Kadeřábek. Trenér Jiří Tesař.

Hlasy trenérů:
František Peřina (Admira B): „Samozřejmě jsme maximálně spokojení. Každý bod bude potřeba a s těmito jsme moc nepočítali. Třeboradice byly asi většinu zápasu lepší, měly optickou převahu. V první půli své šance ale neproměnily a nám se podařilo jeden gól dát. Po přestávce nás zatlačily dlouhými nakopávanými míči, ale naše obrana to skvěle uskákala. Remíza by asi byla spravedlivější, ale štěstí přeje připraveným a my jsme na jejich hru připravení byli.”
Jiří Tesař (Třeboradice): „Hrálo se na malé umělce, takže nebylo až tak o fotbale, jako o bojovnosti a soubojích. Myslím si, že jsme byli celý zápas lepší, ale hraje se to na góly a domácí dali o jeden víc jak my, takže vyhráli. My jsme měli v první půli dvě obrovské šance, domácí z trestňáku trefili spojnici. Chyběli nám nějací hráči, ale na to se nechceme vymlouvat.”

Nejlepší hráč Admiry B: Melvin Vachoušek.
Nejlepší hráč Třeboradic: Tomáš Kadlec.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Roman Sázel (Admira B).

Lubor Mírek / PFS

Fotogalerie z PFS ZDE