SK Třeboradice B – SK Union Vršovice B 5:0

Netradičně v sobotní dopoledne jsme se utkali s „B“ týmem Vršovic. Soupeř hraje letošní sezonu s velmi mladým týmem, kdy většina týmu je okolo 17-18 let. I tak se jim ale celkem daří a v tabulce byli na 8.místě. Nám tentokrát chyběli nemocní Pavel Žofák a Honza Šonský. Naopak ale byl připraven Milan, Kyndy a Farky. V brance tentokrát nastoupil Kuba Horejš.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří nás rychle dostupovali a nutili nás k chybám. My jsme si to zejména vzadu komplikovali pomalou a nepřesnou rozehrávkou. V 10. minutě takto špatně rozehrál Hory, hostující útočník zachytil jeho rozehrávku a postupoval ze strany sám. Naštěstí ale Hory svou chybu napravil a nedopustil změnu skóre. Zhruba od 15. minuty jsme se začali zlepšovat. To nastalo i v 18. minutě, kdy dlouhý balon po lajně hostující hráči v domnění, že je aut přestali hrát, Andy balon doběhl a zatáhl až do vápna kde našel Milana a ten z první uklidil balon do sítě – 1:0

To soupeře nalomilo a chvíli trvalo než se vzpamatoval. My jsme více drželi balon a snažili se kombinovat. Do dašlí šance se dostal Figy, který si ve vápně zasekl balon, ale hostující Vorel balon vyrazil. Chvíli před poločasem se dostal po pěkné kombinaci do šance Andy, ale branku přestřelil. Do kabin jsme tedy odcházeli za stavu 1:0

Do druhé půle jsme udělali změnu, kdy Kyndyho nahradil Ondra Kokoška. A druhá půle byla výrazně lepší než ta první. V 50. minutě se dostal do úniku po lajně Andy, přihrával Milanovi, který byl sám před brankou, ale ten zvolil nesmyslné zakončení patou a brankář ho vychytal. Naštěstí nás to nemusel mrzet a v 54. minutě se ke střele z vápna dostal Figy a uklidil balon k tyči – 2:0

Za 3 minuty se na levé straně prokličkoval opět Milan a skrytou střelou zvýšil na 3:0

A výbornou pětiminutovku zakončil opět dobře hrající Andy, který opět našel osamoceného Milana před brankou, který dokonal hattrick a zvýšil na 4:0

Během 5ti minut jsme tedy vstřelili 3 branky a zápas se v podstatě pak už jen dohrával. Další větší šanci měl Farky, který ale levačkou trefil jen vyběhnutého Vorla. Když už to vypadalo, že se v zápase nic nestane tak se ještě v 89.minutě dostal k balonu Figy a na zadní tyč propálil hostujícího brankáře a zakončil tak nejvyšší výhru v sezoně – 5:0

V příštím zápase nás čekají Klánovice. Zápas se hraje v sobotu od 14.hodin v Klánovicích.

Hodnocení trenéra: Utkali jsme se s velmi mladým, běhavým soupeřem. Paradoxně měl lepší výsledky na venkovních hřištích než doma. A první půli prokázal, že fotbal hrát umí. Ze začátku nás přehrávali a nám hodně pomohl první gól. Poté jsme se trochu uklidnili. Druhou půli se nám podařilo rozhodnout díky výbornému nástupu a v 60.minutě bylo prakticky hotovo. Jsem rád, že jsme doma opět vyhráli. Nyní nás čekají nevyzpytatelné Klánovice a věřím, že se nám tam podaří opět vyhrát.

Sestava: Horejš – M. Žofák, Kvapil, Petlan, Hrubý – Kadeřábek (64´Andrisák), Kyncl (46´Kokoška), Podaný, Lhota – García (76´Kodálík), Novotný (79´P. Farkaš)

Branky: 18´, 57´a 59´Novotný, 54´a 89´Lhota