ČAFC Praha B – SK Třeboradice B 1:1

11.10. 2018

Z technických důvodů na našem hřišti, se musel přeložit poslední domácí zápas. ČAFC souhlasilo, že se tedy podzimní zápas odehraje u nich na umělce a na jaře u nás na trávě. Nakonec asi dobrá volba. Bohužel jediný volný čas byl v neděli od 12:30, což museli všichni zúčastnění oželet Svatomartinskou husu :-)

Do sestavy se po delší době vrátil kapitán „Mára“, naopak chyběl opět Míra z důvodu svalového zranění ze zápasu v Klánovicích. Domácí ČAFC B byli na 2 místě a celý podzím se prezentovali dobrým, rychlým fotbalem. V sestavě je spousty mladých hračů, kteří hrají 1,2 sezónu v dospělých, takže se čekal fyzicky náročný zápas.

Od začátku však měla převahu Třebo rezerva. Hned ve 2minutě převedl Pavel efektní jesličky domácímu obránci na půlce půlky, dostal jsem po levé straně až k velkému vápnu a levačkou hezky nacentroval na malé vápno. Bohužel tam nikdo ze spoluhráčů nebyl připraven. Po 10mintách „Pody“ na půlce hezky poslal do úniku křížnou přihrávkou „Kadeře“, ten si zatáhl míč tentokrát po pravé straně a přízemní střelou opět na malé vápno hledal Andyho. Ten si míč dobře našel, míč dokonce na malém vápnu z první trefil, ale nad bránu domácího gólmana.  Třebo mělo více míč na svých kopačkách a domácí nepouštěli do větších akcí, střel apod. Ve 20minutě „Figi“ na půlce našel Milana, který vyměnil míč s „Kadeřem“, Milan se dostal až do velkého vápna, ale tak dlouho přemýšlel co s míčem udělá až se k němu dostal na těsno jak obránce tak vyběhnuvší gólman a nakonec z toho byl pouze aut pro domácí mužstvo.  Třebo tým se snažil a tlačil soupeře, napřiklad Andyho hezký centr ze 30minutě se nesl dobře do vápna soupeře, ale žádnou hlavu spoluhráče míč nenašel. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného, bezbrankového stavu.

Druhá půle začalo jako ta první, naším tlakem. Ve 47 minutě opět „Pody“ poslal „Kadeře“ na pravé straně do úniku, ten opět zatáhl míč až skoro na brankovou čáru a přízemním centro-pasem poslal míč na malé vápno. Domácí gólman míč při zákroku nestačil zkorigova a za ním dobíhající Milan vsítil ve skluzu do prázdné branky – 0:1.

Domácím se tento výsledek vůbec nelíbil a přepnuli na vyšší stupeň, respektivě Třebo přestalo hrát svoji dosavadní hru a mírně se zatáhlo. V 54 minutě přišla napříjemná chvíle, když do Třebo vápna naběhl domácí útočník, „Kokino“ tělem odstavil a domácí se dožadovali penalty…naštěstí píšťalka hlavního arbitra zůstala němá. Chmelda ihned dalekonosným výkopem našel nabíhajícího Milana, ten se dostal s míčem až do vápna hostí, ale svoji slabší pravačkou nezasáhl míč jak by si představoval a gólman míč bez problémů chytil. V 57 minutě jsme viděli asi poslední pohlednou akci hostí, když Pavel před vápnem našel MIlana a ten svoji levačkou prověřil z 20metrů přiravenost gólmana. Od té doby, zřejmě i vystřídáním celkem 4 hráčů domácích, se právě domácí dostávali více na míč a byli daleko nebezpečnějším mužstvem. Bránění jedno gólového rozdílu nám vydrželo jen do 78 minuty, kdy se po levé straně přiřítil do vápna domácí Vašica a těsně před vyběhnuvším „Chmeldou“ umístil míč od tyče do brány – 1:1.

I když se domácí od té chvíle dál a dál tlačili do obrany třebo rezevy, naštěstí žádná střela se již z jejich nohou nebo hlav neujala.

Hodnocení trenéra: Remíza je asi zasloužená. Cca do 60 minuty jsme byli lepší a nebezpečnější, soupeře jsme do ničeho moc nepouštěli a sami jsme měli několik šancí. Bohužel po naší vstřelené brance jsme se zatáhli a soupeř nás začal přehrávat. Tým ale musím pochválit. Měli jsme problémy se sestavou a po zranění Figyho jsme to už pak neměli jak oživit. Soupeř prostřídal, měl čerstvé síly a proto byl v závěru lepší a asi zaslouženě vyrovnal.Teď se musíme dát zdravotně dohromady na poslední zápas v Ďáblicích a zakončit podzim vítězně.

Sestava: Chmelíček – Kokoška, Češpivo, Kvapil, Hrubý – Kadeřábek, Podaný, P. Žofák, Lhota (46´Farkaš) – García, Novotný

Branky: 48´Novotný – 78´Vašica