mladší žáci

        Čechie Smíchov – Třeboradice  5:6

Sestava na předposlední zápas sezony s předposledním Smíchovem se netvořila lehce. Vzhledem k postavení mužstev v tabulce měli dostat velký prostor hráči ze širšího kádru. Dopředu se nepočítalo se zraněným Martinem V. a nemocným Adamem H., když se k nim však přidal nestandardně velký počet omluvenek – chata, návštěva babičky, oslava, výlet, …., byly nakonec nominováni všichni, kteří byli schopni hrát. Ze zápasu se musel omluvit i trenér Kurka, vzhledem k paralelně hranému utkání ml. přípravky. Nakonec 11 nominovaných hráčů mělo zajistit bezproblémový průběh utkání. Když se ke mne hodinu po skončení pátečního tréninku dostala zpráva, že se nám zranil „útočný žolík Edáček“, který nebude moci nastoupit, byla sestava v troskách. Z původního plánu 14 nominovaných zbyla pouze třeboradická „smíchovská 10-ka“.

Po příjezdu na hřiště a důkladném rozcvičení byl na smíchovskou stranu vznesen dotaz, zda je správce hřiště střízlivý. Vzdálenost od jedné tyče branky k rohu 15 metrů, vzdálenost od druhé tyče branky k rohu 22 metrů. Odpověď: „Podmínky jsou pro obě strany stejné.“ J

Utkání začalo a vůbec nebylo znát, že hraje druhý tým tabulky s předposledním. Zdálo se, že absence několika opor z naší sestavy bude nenahraditelná. 15.minuta – 3:0 pro domácí a my jsme si ani neškrtli. Kluci se zalekli sluníčka a s vidinou pouze 2 náhradníků na střídání se nám nechtělo vůbec běhat. Pokusili jsme se trochu protočit sestavu, což přineslo 2 góly od Honzy K. a Jakuba, ale soupeř byl stále více na míči. Pomáhal jim k tomu i domácí rozhodčí, který nám nechal napřiklad nesmyslnou výhodu po faulu domácího útočníka, přestože to byla spíše výhoda pro domácí, nechtěl nám umožnít vystřídat zraněného hráče v přerušené hře se slovy, že se může střídat normálně při hře, ačkoli při následném střídání domácích hru bez mrknutí oka přerušil. A nakonec prvního poločasu si připravil lahůdku, kdy přes avizovanou 1 minutu nastavení se nastavovaly minuty 3 – důvod byl jasný, domácí byli nastěhováni na naší polovině a gól jim nehrozil. Poločas však skončil 3:2 pro domácí. Přes žádost domácích, abychom zůstali na hřišti a po malé přestávce se hned pokračovalo, jsem kluky zahnal do chladné kabiny, aby si odpočinuli od žhnoucího sluníčka a vymysleli jsme něco do druhého poločasu. Ambiciózní domácí jsme zatím nechali smažit venku.

Změnou do druhého poločasu bylo přeskupení ze systému 2-4-1 na méně fyzicky

náročný 3-3-1. Vedle stabilně hrajícího Ondry a Matyho zaskakoval na beku Filip nebo Martin a nutno podotknout, že oba plnili svůj úkol výborně. Druhou změnou byl přesun útočné dvojice David – Peter do zálohy a na hrot se vysunul Jakub s jediným cílem – střílet góly.

Druhý poločas jsme začali zcela opačně, než ten první a byli jsme to my, kdo se tlačil dopředu. Honza K. nejprve z metru překopl prázdnou bránu, ale náš tlak neustával a nastal čas, aby Jakub splnil svůj úkol, se kterým na hřiště šel – Jakub 3:3, Jakub 4:3, Jakub 5:3. Zdálo se být rozhodnuto. Do vyrovnaného utkání však opět zasáhl devátý hráč domácích – muž s píšťalkou, který uznal snížení na 5:4 z jednoznačného dvoumetrového offsidu. Když se poté u lajny nedohodli 3 naši hráči, kdo bude hrát míč, vzal si ho domácí záložník a ze založeného brejku smíchovští tentokrát regulérně skórovali. Běžela poslední 70.minuta, nerozhodný stav 5:5 a všichni očekávali konečný hvizd rozhodčího. Ten vida, že domácí jsou po vyrovnávacím gólu na koni, se rozhodl utkání opět nastavit , tentokrát o minuty 2. Ale jak se říká, kdo chce moc, nemá nic….. Jakub se zmocnil balonu a ze 30 metrů obstřelil vyběhnuvšího domácího brankáře. Střela mířící do prázdné branky však narazila do tyče! Smůla jako pr… ( jako Brno). Kde se vzal, tu se vzal, před prázdnou domácí brankou se objevil jediný hráč, domácí obránce – borec na konec, který se snažil míč mířící do brány dostihnout. Míč odrazivší se od tyče mu přistál přímo před nohou a ten ve snaze zahrát ho z první do bezpečí, ho bezpečně uklidil do vlastní brány. Až mi bylo toho domácího žáčka líto – z přemíry snahy si dal vlastní gól. Zdrcený a psychycky zdecimovaný domácí rohodčí již ani nenechal smíchovské rozehrát a odpískal konec zápasu.

Ve strhujícím finiši se nám se štěstím  podařilo získat vedení zpět na svou stranu – 6:5. Vzhledem k souběžně hraném utkání, ve kterém Uhelky porazili Bohnice, jsme si touto výhrou pojistili 2.místo v tabulce za bezkonkurenčními a dosud neporaženými Uhelnými sklady, které přivítáme v pátek při závěrečném utkání na domácím třeboradickém hřišti.

Zavěrem bych chtěl ještě poděkovat všem 10-ti klukům, kteří dnešní zápas odehráli v úmorném vedru, někteří prakticky bez střídání. Palec nahoru.

Góly:   Jakub – 5, Honza K. – 1

Hráč utkání: Jakub

Sestava:  Vítek, Ondra, Maty, Filip N., Martin Ř., Jakub, Peter, Honza K., Honza H., David P.

Tabulka ml.žáků:

1SK Uhelné sklady Praha     55
2SK Třeboradice z.s.     44
3Tělovýchovná jednota Slovan Bohnice – Praha 8 z.s.     40
4Tělovýchovná jednota AVIA Čakovice     32
5SK Ďáblice z.s. “B”     30
6Tělovýchovná jednota Sokol Lochkov     25
7Tělovýchovná jednota Březiněves     22
8TJ Sokol Stodůlky z.s. “B”     20
9Tělovýchovná jednota A. F. K. S L I V E N E C     17
10Sportovní klub Čechie Smíchov     10
11Tělocvičná jednota Sokol Troja     6

Martin P.

[addthis tool="addthis_inline_follow_toolbox"]