V sobotu 10. října se na našem hřišti,  po všech odehraných zápasech, sešla většina našich trenérů, aby si kopla proti sobě. Ačkoli vzhledem k počasí vůbec nebylo jasné, zda někoho nezláká víc teplý gauč, než mokré hřiště, sešli se překvapivě téměř všichni.    

Rozložení týmů bylo předem jasné. Na jedné straně fanoušci ACS, na druhé fanoušci červenobílých sešívaných. Vzhledem k tomu, že slávistických trenérů tolik nemáme (zaplať pánbůh :-D ), muselo se sáhnout pro dva fotbalisty do příbuzenstva a tým byl posilněn i o mladé a běhavé sportovce. Za to sparťanští měli dokonce dva hráče na střídání, takže síly mohli být vyrovnané.  

 Za nekončícího deště bylo ve 14:30h odstartováno. Pánové se tak nějak rozestavěli do formace 5+1 a dali se do toho.    Základem byl v bráně Jirka Melichar na straně Slávie a Petr Konečný na straně Sparty. Běhalo se zhruba stejně vyrovnaně na obou stranách hřiště a balóny končily střídavě v obou sítích. Chvilkama to byl zkrátka jen sranda-fotbal. Stejně jako je běžné u dětských zápasů i tady bylo vidět spoustu chyb – nepřímé nahrávky, fauly, přestřelení brány i nehlídaní protihráči. Jindy zase trenéři moc pěkně přihráli, obehráli se, předvedli nějakou luxusní kličku a trefili síť :-).  

Skóre šlo nahoru asi stejně rychle jako, když loni mladší přípravka hrála na Zličíně, jen tady se posouvalo na obou stranách. Dvě mladé posily na stranách slávistických byly znát a nedovedu si tenhle souboj představit bez nich. Oba kluci byli rychlí a svěží a snadno by strčili do kapsy nejen své tatínky. Za to zkušení trenéři byli rádi, když se mohli jít napít a vydýchat po 35 minutách, ačkoli někteří volali po pauze už po dvaceti :-). Sparťanští samozřejmě díky dvěma střídajícím nebyli zdaleka tak vyšťavení a sil měli pořád dost.  

Když se oba týmy vrátily do hry, začalo přituhovat. Sparťanského brankáře vystřídal Martin Plicka a slávisté jasně chtěli do vedení. Což se jim ale moc nedařilo a vždy o fous zaostávali, jak už je zvykem :-). Pár zúčastněných ztrácelo nervy, volali něco o ofsajdu, faulech, občas zaznělo snad i něco o penaltě, ale byly to jen slabé výkřiky do tmy z čirého zoufalství :-). Nakonec došlo i k celkem nepříjemné srážce před sparťanskou bránou, ze které s pěkným výronem musel Jirka Čipera odpajdat z hřiště a sparťanští tak přišli o jednoho hráče, protože návratnost do hry byla ztracena. I tak ale stále vedli nad slávisty o pěkných pět gólů.  Když se měl blížit konec zápasu a slávisté poslali do brány míč, na konec hry všichni zapomněli. Slávistická strana si porážku nepřipouštěla a snažila se změnit výsledek. Hrálo dost takových, co prohru nesnesou a tak se z plánovaných 35 minut jedné půle stalo rázem 50. Slávisté vstřeleným gólem jako by věřili, že se snad stav obrátí a nechtěli přestat. I tak ale s každým vstřeleným gólem přišel i protiúder.    

Z hřiště tedy odcházela s jistou samozřejmostí vítězně SPARTA za konečného stavu 25:21.Většina ze slávistů po zápase rychle zmizela a dokonce zapomněla i na prohranou sázku o úhradě sudu :-) Ale tak snad zase příště :-) … 

Sestavy: Sparťanští : Petr Konečný, Martin Plicka, Fanda Chramosta, Martin Šádek, Jirka Čipera, Roman Schnedörfler, Miloš Princ, Karel Váňa 

Slávističtí : Jirka Melichar, Petr Lukavský, Pepa Lukavský, Lukáš Novisedlák, David Kadlečík, David Schnedörfler ,