SK Třeboradice U8 & Fotbalová Akademie Praha 6:4

A je to tady…zápas, na který jsme se tak těšili. Cítíme lehkou nervozitu a respekt ze soupeře, který prohrává pouze výjimečně. Jsme si také vědomi, že pokud uspějeme, můžeme přezimovat na druhém místě tabulky. Ten pocit je hodně lákavý a pro vítězství uděláme vše, co je v našich silách.

Utkání začalo velice nadějně. Dobře jsme kombinovali a zatlačili soupeře do obrany. Výsledkem byly naše 4 vstřelené góly. Bylo znát, že takový průběh utkání hostující tým nečekal a viditelně znervózněl.

Ve druhé čtvrtině Akademie zatopila pod kotlem. Ukázala svoji kvalitu a hned na začátku skórovala dvakrát po sobě. Dostávali jsme se místy pod silný tlak a na hřišti to začalo jiskřit.

V dalším průběhu utkání gólů moc nepřibylo. Poločas skončil 5:3. O to více přibylo faulů, a to na obou stranách. Zchladit bylo třeba nejen kluky na hřišti s jejich realizačními týmy, ale hlavně hostující diváky, kteří v průběhu utkání častovali naše hráče nevybíravými slovy a dávali najevo násilnické sklony. Je třeba říci, že hostující diváci nezanechali zrovna kultivovaný dojem. V tomto duchu se odvíjela celá 2 a 3 čtvrtina.

V průběhu přestávky před poslední čtvrtinou se konečně podařilo vášně zkrotit.

Faulů ubylo a hrál se stále bojovný, i když trochu křečovitý fotbal. Měli jsme také několik brankových příležitostí, které jsme bohužel nedokázali z velké části využít. Vítězství, které jsme tak moc chtěli, se nakonec podařilo uhájit.

Základem úspěchu byli opět naše dlouhodobé přednosti – důraz v osobních soubojích a odpovědná hra celého týmu. Zápas pro zranění nedohrála naše brankářská opora Standa Keppert a klíčový obránce Domča Plašil, který byl naštěstí schopen pokračovat alespoň v bráně. Zápas bolel všechny naše hráče. Únava i díky pokročilému času utkání byla veliká. Odměna však stála za to.

Celou studenou zimu se budou kluci hřát tam nahoře, těsně pod vrcholem, tak blízko slunce. Takový výsledek na začátku sezóny nikdo nečekal. Za progres, který opět udělali, úsilí a nasazení jak v zápasech, tak i v trénincích si to plně zaslouží.Už teď se všichni těší na jaro, jak se budou pokoušet ten vrchol nejvyšší zdolat.

Jistě jim k tomu pomohou i spoluhráči, kteří na podzim hrát nemohli a kvalitní zimní příprava, která právě začíná.